Policjanci z Brzegu będą udzielać bezpłatnych porad prawnych

0
fot. KPP w Brzegu

Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem, który w tym roku potrwa od 18 do 24 lutego, to kolejna edycja akcji koordynowanej przez Ministerstwo Sprawiedliwości. Związana jest ona z obchodzonym w dniu 22 lutego Międzynarodowym Dniem Ofiar Przestępstw. Brzescy policjanci – jak co roku – włączyli się w to przedsięwzięcie, udzielając porad prawnych.


W Polsce dzień ten został ustanowiony na mocy ustawy z dnia 12 lutego 2003 r. o ustanowieniu 22 lutego Dniem Ofiar Przestępstw. Akt został uchwalony z uwagi na potrzebę stałego monitorowania sytuacji osób pokrzywdzonych przestępstwem oraz działań podejmowanych na rzecz poprawy ich położenia.

– Obchody Tygodnia mają zwrócić uwagę na potrzeby ofiar przestępstw oraz przynieść potrzebującym skuteczną pomoc. Taką pomocą będą bezpłatne porady prawne oraz psychologiczne udzielane w sądach, prokuraturach, komendach policji, a także w siedzibach prawniczych samorządów zawodowych i organizacji pozarządowych. Porad udzielą prokuratorzy, asystenci sędziów, referendarze, adwokaci, radcowie prawni, aplikanci, psycholodzy, kuratorzy sądowi oraz inni specjaliści – informuje mł. asp. Patrycja Kaszuba, oficer prasowy KPP w Brzegu.

W Komendzie Powiatowej Policji w Brzegu bezpłatnych porad prawnych będą udzielać funkcjonariusze od poniedziałku do piątku, od godziny 14:00 do 17:00.