II Zimowy Bieg Morsów i Foczek za nami

0
Fot. materiały prasowe organizatorów

W minioną sobotę (23 lutego), w Borucicach odbyła się druga edycja zimowego wydarzenia pn. Bieg Morsów i Foczek. Punktualnie o godz. 12:00 rozległ się huk startera, który rozpoczął niecodzienne zmagania na trasie zawodów.


Pogoda nie rozpieszczała uczestników, bowiem na termometrze była zaledwie jedna kreska powyżej 0, jednak dla wprawionych miłośników lodowatych kąpieli taka temperatura nie jest straszna. Na linii startu zawodów w trzech kategoriach stanęło prawie 40 śmiałków, a do pokonania do pokonania były dwa dystanse: bieg główny 7 km, bieg 3,5 oraz Nordic Walking 3,5 km.

– Należy zaznaczyć, że zawodnicy mieli na sobie tylko czapki, szorty i buty biegowe.
Wszyscy, którzy wystartowali dobiegli do mety i byli zadowoleni, że udało im się dokonać czegoś niezwykłego. Pomimo niskiej temperatury nikt nie narzekał, a nawet wręcz przeciwnie – mówi Daniel Łubocki, organizator II ZBMiF.

Po zakończonym biegu przyszedł czas na wręczenie pucharów i nagród. Dzięki wsparciu partnerów II Zimowego Biegu Morsów i Foczek cenne pamiątki i gadżety otrzymali wszyscy uczestnicy. Warto dodać, że ducha rywalizacji poczuły także małe pingwinki. Dzieci w wieku od 3 do 11 lat również wystartowały w stronę mety, by zdobyć pamiątkowy medal i torbę pełną prezentów.

– Zimowy bieg nie mógłby się odbyć bez gorącej grochówki, kiełbasy z ogniska i grzanego wina. Aby ten dzień zakończyć z jeszcze większym uśmiechem na twarzy zostały przygotowane gorące żary. gdzie każdy mógł na własnych stopach poczuć to, co wielu z nas widziało tylko w telewizji. Korzystając z okazji chciałbym podziękować wszystkim sponsorom, partnerom i patronatom naszego wydarzenia. Dzięki tym wszystkim ludziom mogliśmy przygotować świetne, zimowe wydarzenie – podsumowuje Daniel Łubocki.

Zwycięzcami tegorocznej edycji w biegu głównym zostali:
Kategoria OPEN mężczyzn Kategoria OPEN kobiet
1. Dendys Waldemar czas 00:29:22. 1. Greniuch-Błaszko Joanna czas 00:35:08
2. Żurek Tomasz czas 00:29.47. 2. Miler Barbara czas 00:35:10
3. Tarnacki Mateusz 00:30:15. 3. Semeniuk Marzena 00:36:49

Organizatorzy dziękują wszystkim Partnerom II ZBMiF
Lasy Państwowe – Nadleśnictwo Brzeg, Brzeskie Centrum Narzędziowo-Budowlane, CROWN JEANS Odzież męska – Jerzy Dycfeld, Kwiaciarnia IZABEL, Przychodnia weterynaryjna Walvet, Gabinet weterynaryjny VET CARE, Auto Gaz Expert, Psi Salon Fryzjerski Dogolandia, Radjax kompleksowa obsługa pojazdów samochodowych, BARTEXPOL Technika grzewcza i Sanitarna, Martyniak Salon NC+, Akademia Fryzjerska Rafał Wiewióra, Salon Fryzjerski i Studio Urody Katarzyna Lewicka, Galeria Zmysłów – Salon Urody i Relaksu, Skutery Rowery JUMA, Salon Fryzjerski Awangarda, Od A do Z Biuro i Serwis, Restauracja 3 Życzenia, Restauracja Parkowa, Recaro, Piekarnia – Cukiernia B. J. Cuper, Brzeg24.pl, Panorama Powiatu.

Fot. materiały prasowe organizatorów