Obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Grodkowie rozpoczęte

0

Msza Święta, Bieg Tropem Wilczym i uroczystość nadania sztandaru dla Technikum i Branżowej Szkoły I Stopnia nr 1 – to główne punkty obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Grodkowie.


Pierwszym punktem obchodów Dnia Pamięci była Msza Święta w intencji Żołnierzy Niezłomnych – patrona Technikum i Branżowej Szkoły I Stopnia nr 1 w Grodkowie. Nabożeństwo odbyło się dzisiaj (1. marca) o godz. 18:00 w Kościele św. Michała Archanioła w Grodkowie. Msza odprawiana była w intencji Żołnierzy Niezłomnych oraz o Boże Błogosławieństwo i pomyślność dla Fundatorów nowego sztandaru i całej społeczności szkolnej.

Dwa dni później, tj. w niedzielę (03.03.19) przyjdzie pora na Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych – Tropem Wilczym. Start i meta zawodów wyznaczona została na terenie Zespołu Szkół CKP w Grodkowie (przy ul. Krakowskiej 20). Dla przypomnienia, uczestnicy pobiegną na dwóch dystansach – 1963 m oraz 5 km.

Harmonogram zawodów prezentuje się następująco: 8:15 – 11:30 – weryfikacja uczestników, odbiór numerów startowych oraz kartki z napisem ,,biegnę dla Natalki” w ramach programu ,,PKO Biegajmy razem” charytatywnej akcji biegowej Fundacji PKO Banku Polskiego; 11:30 – otwarcie biegu; 12:00 – start biegu na 1963 m; 12:30 – start biegu na 5 km; 13:30 – rozdanie nagród i medali; 15:00 – zakończenie Biegu. Za oprawę muzyczną wydarzenia odpowiedzialny będzie zespół ,,Semper Fidelis”.

Druga część uroczystości w niedzielę (03.03)odbędzie się w Starym Grodkowie. O godz. 15:30 w miejscowym kościele odprawiona zostanie Msza Św. w intencji Żołnierzy Niezłomnych. Następnie o godzinie 16:30 na ,,Polanie Śmierci” zostaną złożone kwiaty i znicze oraz modlitwa za pomordowanych przez NKWD i UB Żołnierzy NSZ Oddziału kapitana Henryka Flamego ,,Bartka”
O godzinie 18:00 przyjdzie pora na tradycyjny poczęstunek w świetlicy w Starym Grodkowie. Do udziału w uroczystości zapraszają: Wójt Gminy Skoroszyce, Społeczne Stowarzyszenie Przyjaciół Starego Grodkowa „Bartek” oraz Regionalne Stowarzyszenie Kryptonim T-IV.

Na zakończenie obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Grodkowie – 4 marca o godzinie 11 odbędzie się uroczystość nadania sztandaru dla miejscowego Technikum i Branżowej Szkoły I Stopnia nr 1 im. Żołnierzy Niezłomnych, na którą serdecznie zaprasza Dyrektor Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Praktycznego w Grodkowie (ul. Krakowska 20).