Pomóżmy Wiktorowi stanąć na nogi! Piknik Charytatywny w „Ósemce”! Bądź koniecznie!

0

O historii Wiktora – 10-latka z Brzegu pisaliśmy na łamach Panoramy i portalu Brzeg24.pl w lutym. Chłopiec marzy, by – tak jak jego rówieśnicy – zagrać w piłkę nożną. Trwa zbiórka pieniędzy na zakup protezy nogi, ortezy i specjalistycznego buta, które umożliwią chłopcu spełnienie marzeń i powrót do sprawności. Już w sobotę (06.04) w PSP nr 8 w Brzegu odbędzie się Piknik Charytatywny, w trakcie którego każdy będzie mógł pomóc Wiktorowi stanąć na nogi!


Wiktor Ciesielski z Brzegu urodził się z zespołem wad kończyn dolnych. W ósmym tygodniu życia lekarze amputowali chłopcu palce u stóp, a pod koniec ubiegłego roku – prawą nogę. Obecnie, niezbędnym wydaje się być zakup protezy, ortezy i specjalistycznego buta, których koszt wynosi około 20 tysięcy złotych i przekracza możliwości finansowe rodziny chłopca.

Obecnie trwa zbiórka pieniędzy. Młody brzeżanin jest podopiecznym Fundacji Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Słoneczko”. Darowizny na rzecz chłopca można dokonywać na numer konta bankowego: 89 8944 0003 0000 2088 2000 0010 z tytułem wpłaty: Wiktor Ciesielski 385/C. Pomóc można również przekazując swój 1% podatku. KRS: 0000186434, cel szczegółowy: Wiktor Ciesielski 385/C.

W sobotę (06.04.2019) w Publicznej Szkole Podstawowej nr 8 w Brzegu odbędzie się Piknik Charytatywny, w trakcie którego każdy będzie mógł pomóc i dorzucić symboliczną złotówkę, aby pomóc Wiktorowi.
Piknik odbędzie się w godzinach 10:00-14:00, a w jego programie znalazło się mnóstwo atrakcji. Wśród nich wymienić można, np. występy artystyczne – Damiana Lisa, zespołów Black Drums Icon i Nie ma lipy, a także grup tanecznych z Coco Dance Center i zespołów Pauliny Rutowicz. Oprócz tego skorzystać będzie można z Sali gier „Retro-Sfera”, czy gier planszowych Księgarni Sowa. Prelekcję wygłosi także podróżnik Radzimir Burzyński. Dodatkowo zaplanowano: pokaz sprzętu wojskowego, grochówkę, przejażdżki jeepem i kucykiem, aukcje, loterię fantową, konkurs talentów, malowanie twarzy, sklepik wielkanocny, stoiska promocyjne i degustacje ciast.
Warto podkreślić, że całkowity dochód z pikniku przeznaczony zostanie na zakup protezy, leczenie i rehabilitację chłopca.

Okażmy wielkie serca
– pomóżmy Wiktorowi!

W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy do udziału w Pikniku. Apelujemy także do ludzi dobrej woli – jeśli ktoś chciałby pomóc w inny sposób może kontaktować się z rodzicami chłopca telefonicznie pod nr 730-508-812.