Policjanci z Brzegu rozpoczęli kampanię informacyjną pn. „Narkotyki i dopalacze zabijają”

0

Dopalacze i narkotyki, to substancje wyniszczające organizm człowieka. Warto o tym mówić głośno i reagować, kiedy ktoś w naszym otoczeniu chce z nimi poeksperymentować. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji przygotowało kampanię informacją. Brzescy policjanci już rozpoczęli działania edukacyjno-profilaktyczne.


– Żadna dawka dopalaczy nie jest bezpieczna. Są one groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dlatego policjanci z brzeskiej komendy włączyli się w szeroką kampanię organizowaną przez MSWiA. Pierwsze spotkanie odbyło się w Zespole Szkół Zawodowych, kolejne w Zespole Szkół Ekonomicznych w Brzegu. Chcemy dotrzeć do świadomości młodzieży i przekazać, jak bardzo szkodliwe dla zdrowia i życia są środki odurzające – mówi mł. asp. Patrycja Kaszuba, oficer prasowy KPP w Brzegu.

Ważnym elementem kampanii, jest spot filmowy, który nawiązuje treścią do hasła: „Szkoda Ciebie na takie patoklimaty” i przestrzega przed narkotykami. Podczas inauguracyjnego spotkania uczniowie mieli okazję dowiedzieć się, jak narkotyki i dopalacze zaburzają rozwój, wyniszczają organizm, a nawet prowadzą do śmierci.

– Podkreśliliśmy również, że wpływają na proces uczenia się, życia społecznego i rodzinnego. Są przyczyną wielu konfliktów, zaburzeń psychicznych, w których wahania nastroju mogą prowadzić w ostateczności do myśli samobójczych. Nawet jednorazowe zarżycie substancji psychoaktywnych może prowadzić do uzależnienia, a to już pociąga za sobą szereg konsekwencji na wiele lat. Żadna chwila pod wpływem środków odurzających nie zastąpi życia w trzeźwości – dodaje Patrycja Kaszuba.

Dodajmy, że kampania prowadzona przez funkcjonariuszy będzie cyklem spotkań, które zostaną przeprowadzone w szkołach ponadpodstawowych na terenie całego powiatu brzeskiego.