Stal przegrała z rezerwami Miedziowych. Decydująca pechowa końcówka [fotorelacja]

0

W spotkaniu przed własną publicznością miejscowa Stal Brzeg doznała dwunastej porażki w obecnych rozgrywkach. Żółto-niebiescy przegrali z rezerwami Miedź Legnica 1:2. Przewaga nad najwyżej notowanym zespołem ze strefy spadkowej wynosi pięć punktów, a do zakończenia zostało jeszcze jedenaście spotkań. Piotr Jacek i jego zawodnicy nie mają łatwego zadania w walce o utrzymanie.

Przyjezdni bardzo szybko wyszli na prowadzenie. Już po siedmiu minutach do bramki Kewina Paszki zapunktował Rafał Adamski. Zawodnik bez większego wysiłku oddał strzał w polu karnym, dając swojemu zespołowi pierwsze prowadzenie w tym spotkaniu. Przez kolejne minuty oba zespoły prowadziły zaczepną grę, jednak bez większych rezultatów. Drużyny musiały zejść do szatni ze skrajnie różnymi nastrojami.

Po zmianie stron w zespole Stali polepszył się atak. W efekcie w 65. minucie żółto-niebiescy zdobyli pierwszego gola. Damian Celuch popisał się efektownym strzałem – piłka rykoszetem wpadła do bramki Jana Szpaderskiego, dając brzeżanom remis. Po zdobyciu gola zawodnicy z Brzegu nie odpuścili i starali się zdobyć przewagę przy każdej możliwej okazji. Niestety w doliczonym czasie rezerwy Miedzi wyszły na prowadzenie 1:2, a tuż po bramce sędzia zakończył spotkanie. Obu zespołom z całą pewnością przeszkadzała chłodna i deszczowa aura.

20. kwietnia Stal Brzeg zmierzy się z Gwarkiem Tarnowskie Góry, natomiast 27. kwietnia miejscowa Stal Brzeg rozegra spotkanie derbowe z MKS Kluczbork.

Stal Brzeg – Miedź II Legnica 1:2 (0:1) [Celuch – Adamski, nieznany]

Stal: Pasze – Przystalski, Danielik, Kolanko, Żegleń, Pożarycki, Gajda, Celuch Krupnik, Chodyga, Horański. Ławka rezerwowa” Stitou – Kuriata, Maj, Kulczycki, Stępień, Nowacki, Zarucki