Sebastian Kapała zwycięzcą 4. Nocnej Dychy

0
Zwycięzca 4. Nocnej Dychy Sebastian Kapała

Zawodnik zespołu Krawczyk-Team z Wielkopolski, zameldował się jako pierwszy na mecie biegu ulicznego 4. Nocna Dycha w Brzegu. Na pokonanie dziesięciokilometrowego dystansu Sebastian Kapała potrzebował 32 minuty i 53 sekundy. Jako drugi linię mety przekroczył Piotr Drobnik (00:33:06), a trzeci był Artur Gułaj (00:33:27). W kategorii kobiet z czasem 00:39:10 zwyciężyła Karina Minorczyk.


– Było ciężko, warunki pogodowe nie sprzyjały, a na trasie było sporo kałuż. Buty szybko przemokły i trudno się biegło. Przed startem byliśmy dobrze rozgrzani, a wystartowaliśmy z dwudziestominutowym opóźnieniem, co też nie pomogło. Poza tym cieszę się z wygranej, bo ciężko trenowałem ostatnio. Do tej pory na takim dystansie robiłem czasy ponad 35 minut, a dzisiaj widać progres, bo byłem szybszy o 3 minuty – mówił na mecie zwycięzca zawodów Sebastian Kapała.

Dodajmy, że w tegorocznej edycji Nocnej Dychy nie startował Kamil Karbowiak, który wygrał dwie poprzednie edycje biegu ulicznego w Brzegu. Zawodnik KL Kotwica przygotowuje się do jutrzejszych zawodów w Warszawie.

Wyniki 4. Nocnej Dychy