W piątek będą bić rekord Polski w nasadzeniu drzew i krzewów

0
fot. materiały prasowe

W ramach ogólnopolskiej akcji prowadzonej przez Dotlenieni.org, już po raz trzeci padnie rekord w zazielenianiu miast. Wolontariusze razem z mieszkańcami, pracownikami firm i instytucji chcą posadzić kilkanaście tysięcy roślin. Do działań w naszym powiecie przyłączył się Lewin Brzeski.


– Zdaje się, że potencjał roślin wciąż nie jest jeszcze do końca doceniany. Chcemy budować tę świadomość, jak ważna ona jest w naszym codziennym życiu. Aby włączyć się w akcję, wystarczy w dzień bicia rekordu, 26 kwietnia, posadzić roślinę, udokumentować to na zdjęciach i wysłać je przez formularz dostępny na naszej stronie. Dzięki temu będziemy mogli policzyć wszystkich uczestników rekordu i przesłać im później certyfikaty – opowiada Marek Kołkowski z Fundacji Rozwój.

Podczas pierwszej edycji wydarzenia udało się nasadzić 3295 drzew i krzewów. Akcja obejmowała wówczas jedynie Wrocław. Rok później w bicie rekordu włączyły się inne miasta, ustanawiając nowy wynik: 10921 roślin. Pomysłodawcy stawiają teraz nowy cel.

– W piątek, 26 kwietnia wspólnie postaramy się ustanowić nowy rekord w liczbie nasadzeń drzew i krzewów. Chcemy pobić zeszłoroczny rekord, osiągając wynik 20 tysięcy zasadzonych roślin – tłumaczą organizatorzy.

Jednym z ambasadorów akcji jest himalaista Adam Bielecki: – „Wspólnie z dotlenieni.org zachęcamy do tworzenia wokół siebie zielonych przestrzeni, bo zieleń zwiększa jakość powietrza i obniża znacznie temperaturę powietrza. Działa kojąca na ludzką psychikę i zwiększa naszą produktywność i kreatywność. Tym bardziej zachęcam wszystkich do wzięcia udziału w Zielonym Rekordzie. Wspólnie łatwiej nam zmieniać świat”.

W powiecie brzeskim do bicia Zielonego Rekordu przyłączył się Lewin Brzeski, ale tak naprawdę udział mogą wziąć jeszcze inne gminy. Więcej informacji znajdziemy na stronie: www.zielonyrekord.pl oraz na Facebooku: https://www.facebook.com/events/428221151266991/