Jednak nie wszystkie przedszkola w Brzegu wróciły do pracy. PP nr 6, 3, 4, 7 i 11 wciąż strajkują

0
fot. PP nr 6

Już kilkanaście minut po naszej publikacji TUTAJ, odezwał się nasz redakcyjny telefon. Okazuje się bowiem, że informacja jaką przekazała nam dziś prezes brzeskiego oddziału ZNP jest nieprecyzyjna, bo kilka brzeskich placówek przedszkolnych wciąż kontynuuje strajk.


Na stronie Urzędu Miasta w Brzegu, jako organu prowadzącego, próżno szukać aktualnych informacji o protestujących placówkach, z kolei prezes brzeskiego oddziału ZNP poinformowała nas dziś w rozmowie telefonicznej, że przedszkola w powiecie brzeskim wróciły do pracy, ale są wśród nich placówki, które popierają trwający strajk. Okazuje się jednak, że nie tylko popierają, ale wciąż protestują.

– Informuję, że pedagogiczni pracownicy naszego przedszkola będą strajkować do odwołania, czyli do czasu, kiedy będziemy potraktowani poważnie przez rząd naszego kraju. Wszyscy pracownicy niepedagogiczni również pozostają w strajku. Jeśli nastąpią zmiany, pani dyrektor niezwłocznie poinformuje o tym fakcie. Bardzo dziękujemy za wszystkie słowa wsparcia i ogromną wyrozumiałość w stosunku do nas i pani dyrektor –mówi Ewelina Antonowicz, Przewodnicząca Komitetu Strajkowego PP nr 6 w Brzegu.

Chwilę później skontaktowała się z nami Barbara Mrowiec, prezes ZNP w Brzegu i sprostowała swoją wcześniejszą wypowiedź: – Ta informacja w artykule, że przedszkola wróciły do pracy może wprowadzić w błąd, dlatego proszę ją sprostować. Przedszkola nr 6, 3, 4, 7 i 11 wciąż strajkują – wyjaśnia szefowa brzeskiego ZNP.

Dodajmy, że w „szóstce” opiekę nad dziećmi sprawuje tylko dyrektor. Violetta Jaskólska – Palus może zająć się tylko 25-osobową grupą.

– W związku z planowaną kontynuacją strajku przez pracowników Przedszkola Publicznego nr 6, zwracam się z ogromną prośbą do tych rodziców, którzy mogą jeszcze zapewnić opiekę, o pozostawienie dzieci w domu. Serdecznie dziękuję za okazane wsparcie oraz wyrozumiałość w tej niesamowicie trudnej sytuacji dla wszystkich: rodziców, ich rodzin, pracowników przedszkola i dla mnie samej – apeluje dyrektor PP nr 6 w Brzegu.