Radni mogą odbyć spotkanie robocze i zobaczyć, jak wyglądają kompleksy basenowe w innych miastach

0
Kompleks basenów w Nysie po zrealizowaniu inwestycji (fot. materiały prasowe)

Nysa wybudowała, Oława kończy, a Brzeg wciąż mówi o kolejnych etapach. Chodzi o budowę letniego basenu, a nawet całych kompleksów rekreacyjnych z nieckami kąpielowymi. Przyszłość zbiornika wodnego przy ul. Korfantego – jeśli chodzi o możliwość kąpieli – wciąż stoi pod znakiem zapytania, jednak burmistrz Jerzy Wrębiak nie porzuca swojej kolejnej wizji budowy basenów na tym terenie. Sama lokalizacja wydaje się być kontrowersyjna już nie tylko dla części radnych, ale także dla mieszkańców.


– Miejsce, w którym pan burmistrz proponuje niecki basenowe jest kompletnie nietrafione. To kawałek placu, na którym za wszelką cenę planuje się upchać coś w rodzaju „wanien”. Kompletnie nieprzemyślana lokalizacja, dodatkowo niemal graniczy z budynkami mieszkalnymi. Lokatorzy tego osiedla już zgłaszali swoje uwagi, że tam nie ma miejsca na taką inwestycję – mówi radny miejski Grzegorz Chrzanowski.

Chrzanowski zapowiada, że złoży do przewodniczącego Rady Miejskiej wniosek o zorganizowanie roboczego wyjazdu do innych miejscowości, w którym wzięliby udział radni oraz merytoryczni pracownicy Urzędu Miasta.

– Jeśli do pana burmistrza nie trafiają żadne argumenty, to może warto pojechać do innych gmin i sprawdzić na własne oczy, jak taką inwestycję zlokalizować i ją przeprowadzić. Nie potrafię zrozumieć, że realizując coś dla mieszkańców w ogóle nie bierze się ich zdania pod uwagę. Próba upchnięcia niecek na tym skrawku terenu przy ul. Korfantego to także rozwiązanie nieekonomiczne. Nowoczesne kompleksy letnich basenów są budowane przy pływalniach krytych, można wtedy wykorzystać już funkcjonującą instalację, albo zmodernizować ją jednocześnie dla dwóch obiektów – tłumaczy Grzegorz Chrzanowski.

Odwieść burmistrza od jego zamiarów graniczy niemal z cudem i mieszkańcy miasta mieli już kilkukrotnie okazję, aby się o tym przekonać. W jednym z ostatnich sprawozdań Jerzego Wrębiaka można przeczytać nawet, że Gmina Brzeg już rozstrzygnęła postępowanie w trybie przetargu nieograniczonego za cenę 138 990,00 zł na opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej dla zadania pn. „Budowa kompleksu basenowego przy ul. Korfantego 24a”

Według przygotowanej wizualizacji w ubiegłym roku, w tym miejscu miałyby powstać trzy niecki kąpielowe: brodzik, basen rekreacyjny o głębokości 120 cm oraz basen sportowy o głębokości 150 cm