W niektórych wydziałach starostwa będzie można płacić kartą

0
fot. archiwum

Już niebawem petentów brzeskiego starostwa czeka spore ułatwienie w załatwieniu formalności. Mowa o płatnościach bezgotówkowych w poszczególnych wydziałach, bez konieczności odwiedzania urzędowej kasy. Montaż terminali płatniczych, to inicjatywa radnego powiatowego Tomasza Trzaski.


– O tym pomyśle mówiłem już w trakcie kampanii wyborczej i mogę powiedzieć, że udało się go zrealizować. Porozmawiałem z panem starostą i przychylił się do wprowadzenia takich ułatwień dla mieszkańców załatwiających swoje sprawy w urzędzie – mówi Tomasz Trzaska.

Radny tłumaczy, że do tej pory była konieczność spacerowania pomiędzy danym biurem a kasą, w której należało uiścić opłatę i wrócić do urzędniczego stolika, aby dokończyć formalność. Teraz ma się to zmienić, bowiem urzędnik obsługujący mieszkańca będzie mógł pobrać opłatę bezgotówkowo.

– Trzy terminale trafią do wydziału komunikacji w Brzegu, po jednym do wydziału geodezji i budownictwa oraz po jednym do wydziałów komunikacji w Grodkowie i Lewinie Brzeskim.
Udało nam się skorzystać z programu „Polska bezgotówkowa”. Umowa została zawarta na 3 lata, do 31 sierpnia 2021 roku. Bank nie pobiera żadnych prowizji za dokonywane transakcję oraz za terminale – wyjaśnia radny Kukiz ’15.

Dodajmy, że jest to program pilotażowy i jeśli takie udogodnienie sprawdzi się w najbliższym czasie, to kolejne terminale będą mogły zostać zainstalowane w innych wydziałach brzeskiego starostwa.