Nowy inwestor w gminie Grodków. Zatrudnienie znajdzie 50 osób

0

W zeszły piątek w grodkowskim magistracie wyłoniony został nabywca działki, która należy do Specjalnej Wałbrzyskiej Strefy Ekonomicznej, Podstrefa Grodków. Nowy inwestor to Austrotherm Sp. z o.o.. Przedsiębiorstwo chce, aby na tym terenie powstał zakład zatrudniający 50 osób.


Został rozstrzygnięty przetarg na sprzedaż działki przy ul. Wrocławskiej, o powierzchni około 2,5 ha, która przynależy do Specjalnej Wałbrzyskiej Strefy Ekonomicznej. Zwycięzca przetargu to przedsiębiorstwo Austrotherm. Według zapewnień firmy pracę docelowo będzie mogło znaleźć 50 osób. Inwestycja w nowy zakład ma wynieść kilkadziesiąt milionów złotych. Myślę, że jest to początek i sygnał do większego rozwoju – mówił Marek Antoniewicz, burmistrz Grodkowa.

Firma Austrotherm Sp. z o.o. powstała w 1993 roku i wchodzi w skład austriackiego koncernu SiH. Zajmuje się produkcją i sprzedażą najwyższej jakości materiałów termoizolacyjnych ze styropianu (EPS) oraz polistyrenu ekstrudowanego (XPS), które są powszechnie stosowane w budownictwie mieszkaniowym i przemysłowym.

Działka na której inwestor zamierza wybudować nowy zakład produkcyjny mieści się w bliskiej odległości od autostrady A4 i drogi wojewódzkiej 401.