W Lubszy ruszył nabór do klubu dziecięcego

0
fot. archiwum

Rodzice dzieci od 1 do 3 roku życia mogą składać wnioski o przyjęcie do Klubu Dziecięcego w Lubszy. Dokumenty można pobrać ze strony internetowej lub sekretariacie Urzędu Gminy. Nabór na rok 2019 potrwa do 29 maja.


Klub Dziecięcy przy ul. Kukurydzianej będzie funkcjonował przez cały rok, od poniedziałku do piątku. W obiekcie znajdzie się miejsce dla 27 dzieci. Miesięczna opłata za opiekę w wymiarze 10 godzin dziennie wyniesie 550 zł, ale jest to przewidziana stawka dopiero od przyszłego roku, bo do końca 2019 roku opłata ta będzie niższa o 150 zł i wyniesie 400 zł
miesięcznie.

Dodatkowo rodzice będą musieli zapłacić dzienną stawkę żywieniową, a jej wysokość nie przekroczy 12 zł. Uchwała Rady Gminy Lubsza określa także stawkę za wydłużony pobyt dziecka w klubie – 20 zł za każdą dodatkową godzinę opieki.

Przypomnijmy, że obiekt, w którym m.in. mieści się Klub Dziecięcy powstał pod koniec ubiegłego roku. Gmina Lubsza otrzymała na ten cel wówczas jedno z największych dofinansowań w całym województwie. W pierwszym kwartale 2019 roku samorząd uzyskał pozwolenie na użytkowanie i niebawem rozpocznie działalność.