Lewin Brzeski przygotowuje letnie kąpielisko. Odnowione pomosty i 220 ton świeżego piasku

0
fot. Kąpielisko w Lewinie Brzeskiem / materiały prasowe

Od utworzenia kąpieliska w Lewinie Brzeskim mija właśnie sześć lat. Obiekt posiada sporych rozmiarów plażę, 126-metrowy pomost, boiska sportowe, plac zabaw, siłownię i skatepark, a do tego alejki, ławeczki pod dachem, toalety, punkt gastronomiczny i parking. Inwestycja powstała za niespełna 2 mln złotych i do dziś przyciąga mieszkańców z całego regionu.


– To będzie już szósty sezon funkcjonowania naszego kąpieliska. W upalne dni korzysta z niego nawet 1000 osób dziennie. Mamy już na ten rok podpisaną umowę na zabezpieczenie służby ratowniczej w okresie od 22. czerwca do 1. września, a więc zapraszam wszystkich mieszkańców Lewina Brzeskiego, Brzegu i okolic – mówi Artur Kotara, burmistrz Lewina Brzeskiego.

Obecnie na obiekcie trwają ostatnie prace przez oficjalnym otwarciem sezonu. Konserwacji poddano drewniany pomost, zakupiono także 220 ton świeżego piasku oraz wyremontowano urządzenia na placu zabaw. Wartość tych zadań wraz z zabezpieczeniem służby ratowniczej wyniosła ok. 50 tys. złotych. Dodajmy, że korzystanie z kąpieliska w Lewinie Brzeskim jest bezpłatne, za wejście na obiekt nie jest pobierana żadna opłata.