„Kocyk dla Maluszka” w Brzeskim Centrum Medycznym

0

Na oddział ginekologiczno-położniczy i noworodków w brzeskiej lecznicy przekazano ponad 100 kocyków. Jest to akcja przeprowadzana na oddziałach położniczych w całym województwie opolskim. W sumie kocyków dla nowych mieszkańców Opolszczyzny jest trzy i pół tysiąca.


Kocyki dla najmłodszych przekazują radne sejmiku wojewódzkiego. BCM odwiedziła Jolanta Wilczyńska, która oprócz Brzegu, odwiedziła też Olesno oraz swoje rodzinne miasto Namysłów.

Już po raz trzeci miałam przyjemność przekazać kocyki dla mam, które urodziły maleństwa na Opolszczyźnie. Jest to niewielka rzecz, która pokazuje, że ludziom z naszego regionu zależy na tym, aby coraz więcej nowych obywateli przychodziło na świat. To pokazuje również, że włodarzom naszego regionu bliska jest troska o nasze mamy i dzieci – mówiła Jolanta Wilczyńska, wiceprzewodnicząca sejmiku województwa opolskiego.

To skromny upominek, ale bardzo cieszy nasze mamy. W zeszłym roku również otrzymaliśmy taki prezent, a kobiety rodzące na naszym oddziale były bardzo zadowolone. Cieszymy się, że również i w tym roku ta akcja objęła nasz szpital. Myślę, że dla mam będzie to dodatkowy zastrzyk w postaci miłego prezentu. Dziękujemy serdecznie władzom naszego województwa za okazanie serca – dodaje Barbara Zoń, położna z oddziału ginekologiczno-położniczego i noworodków w BCM.

W zeszłym roku na oddziale ginekologiczno-położniczym i noworodków Brzeskiego Centrum Medycznego na świat przyszło około 400 dzieci. W zeszłym miesiącu na poród w Brzegu zdecydowało się 37 świeżo upieczonych mam.