„Nie oceniaj Książki po okładce” – Stowarzyszenie Tęczowe Opole zaprasza na spotkanie z „żywą książką”

0

W drugim tygodniu wakacji 27. czerwca (czwartek), w Miejskiej Bibliotece Publicznej przy ul. Minorytów 4 w Opolu (przy Naleśnikarni) odbędzie się Żywa Biblioteka. W godzinach od 15:00 do 20:00 każdy będzie miał możliwość zostać czytelnikiem książki, która nie będzie ani w wersji papierowej ani elektronicznej, lecz w postaci osoby, reprezentującej swój tytuł. Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie Tęczowe Opole, którego siedziba mieści się w Brzegu.


– Po wejściu do budynku biblioteki będzie można przejrzeć katalog książek i wybrać którąś z nich do rozmowy, która będzie trwała 30 minut. Wśród tytułów będą m.in.: „Rodzic Osoby Niebinarnej”, „Gej”, „Osoba Trans”, „Ksiądz”, „Zakonnik”, „Poliamorystka”, „Turek”, „Niepijący Alkoholik”, „Lesbijka”. Każda z tych książek ma swoją własną, niepowtarzalną historię. Od każdej będzie można dowiedzieć się, jak to jest, gdy żyje się z taką, a nie inną łatką – mówi Blanka Drozd, członkini zarządu Stowarzyszenia Tęczowe Opole.

Jak dodaje brzeżanka: – Będzie można podzielić się własnymi przemyśleniami lub przeżyciami albo o coś zapytać, bo ideą Żywej Biblioteki jest spotkanie i rozmowa z tymi, których nie znamy, którzy wzbudzają w nas różne uczucia, których w życiu codziennym nie widzimy. To niezwykła okazja pobyć z kimś, kto ma może inną historię niż my, ale niewiele się od nas różni.

Przypomnijmy, że Żywa Biblioteka odbywa się w ramach „Opolskiego Festiwalu Miłości” jako jedno z wydarzeń przed II Marszem Równości w Opolu, które odbędzie się 29 czerwca.