Na razie tylko jedno kąpielisko w powiecie brzeskim

0

Wojewódzki Inspektorat Sanitarny w Opolu opublikował listę kąpielisk na sezon 2019. Z komunikatu wynika, że na dzień 24. czerwca na Opolszczyźnie znajduje się 11 zatwierdzonych kąpielisk, w tym jedno na terenie powiatu brzeskiego – w Lewinie Brzeskim.


W ubiegłych latach, w brzeskim regionie funkcjonowało przynajmniej kilka miejsc, gdzie można było popływać. Chodzi m.in. o zbiornik wodny w Głębocku. Ostatni komunikat WIS w Opolu nie oznacza jednak, że w tym roku będzie inaczej, bowiem organizatorzy mają jeszcze czas na zgłaszanie tzw. miejsc okazjonalnie wykorzystywanych do kąpieli.

Jedno z nich planowane jest na ośrodku rekreacyjnym w Sielskiej Wodzie. Administratorzy wspomnianej „Leśnej Przystani” w Głębocku również deklarują, że na ich terenie powstanie miejsce do kąpieli.

Wciąż nie wiadomo, co będzie ze zbiornikiem wodnym przy ul. Korfantego w Brzegu. Pomimo przeprowadzonych prac i rewaloryzacji tego obiektu, kąpielisko zapewne tam nie powstanie, bo jest już za późno na dopełnienie niezbędnych formalności. Teoretycznie mogłoby powstać „miejsce okazjonalne”, tym bardziej, że podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej wiceburmistrz miasta informował, że zostały przeprowadzone badania wody, a jej wyniki wskazują, że spełnia ona wymogi zdatności do kąpieli.

Dodajmy, że aktualne informacje o stanie sanitarnym kąpielisk znajdują się specjalnie przygotowanym serwisie internetowym pod adresem: https://sk.gis.gov.pl/