Gmina Brzeg wyznaczyła nagrodę za pomoc w ujęciu wandali

0
fot. UM w Brzegu

Niemal każdego dnia na terenie Brzegu dochodzi do mniejszych bądź większych aktów wandalizmu. Jedni łamią ławki, inni toczą boje z koszami na śmieci, a grafficiarze malują treści już nie tylko na nowych elewacjach budynków, ale nawet na drzewach. Zaniepokojone tą sytuacją władze miasta postanowiły wyznaczyć 1000 zł nagrody za wskazanie autora bądź autorów wątpliwej wartości dzieł.


– „W związku z powtarzającymi się aktami wandalizmu na terenie naszego miasta (m.in. wysprejowane ławki, kosze na śmieci, mostek, a nawet drzewa) ponownie zwracamy się z prośbą do wszystkich mieszkańców, żeby w trosce o wspólne dobro reagować na tego typu zachowania” – czytamy w komunikacie brzeskiego magistratu.

– „Dla osoby, która wskaże sprawcę lub sprawców wandalizmu na terenie naszego miasta (autora/autorów graffiti widocznych na zdjęciach poniżej) przewidziana jest nagroda w wysokości 1000 złotych” – informuje Urząd Miasta w Brzegu.

Informacje, które pomogą w ustaleniu grafficiarzy można przekazywać telefonicznie, kontaktując się ze strażnikami miejskimi pod numerem tel. 77 416 06 60. Warto pamiętać, że zgłaszający ma prawo zachować anonimowość.

Dodajmy, że inne gminy w kraju również walczą z wandalami w podobny sposób. Kilka lat temu, m.in. Sosnowiec oferował 3 tys. złotych za wskazanie sprawców podpalenia placu zabaw, z kolei Gmina Lubasz wyznaczyła 5 tys. złotych nagrody za pomoc w ujęciu wandali, którzy zniszczyli pomnik polskich i radzieckich żołnierzy.