Zmiana pierwszeństwa przejazdu na skrzyżowaniu ul. Robotniczej z Partyzantów

0

Pomimo nowego oznakowania część kierowców wciąż jeździ na pamięć, stwarzając duże zagrożenie w ruchu drogowym. Chodzi o zmianę organizacji ruchu na skrzyżowaniu ulic Robotniczej i Partyzantów.


Obecnie pierwszeństwo przejazdu mają kierowcy, którzy skręcają z Robotniczej w Partyzantów i analogicznie – z Partyzantów w Robotniczą. Pomysł takiego rozwiązania pojawił się już kilka lat temu, ale został zaakceptowany i wdrożony w ubiegłym miesiącu.

– Zdecydowanie większe natężenie aut obserwujemy na ulicy Robotniczej w stronę Partyzantów i dalej w kierunku centrum. Ponadto na odcinku Robotnicza – Wileńska od dłuższego czasu obowiązuje strefa ograniczonego ruchu, dlatego Komisja ds. Organizacji Ruchu Drogowego takie zmiany uznała za zasadne. Władze miasta przygotowały projekt, który został pozytywnie zaopiniowany przez wszystkich członków komisji, w tym policjantów naszej drogówki. Niestety pomimo wprowadzenia nowej organizacji oraz nowego oznakowania, kierowcy nadal jeżdżą na pamięć i nie patrzą na zmiany, a to już niestety jest problem samych kierowców – mówi Maciej Stępień ze Starostwa Powiatowego w Brzegu.

Warto dodać, że niebawem na tym skrzyżowaniu pojawi się również nowe oznakowanie poziome. Być może namalowane na drodze linie spowodują większą uwagę kierowców.