Trwa remont ratusza w Grodkowie. Osoby niepełnosprawne będą mogły korzystać z windy

0

Jeden z najbardziej reprezentatywnych budynków w Grodkowie przechodzi rewitalizację. Pomieszczenia w zabytku zostaną odrestaurowane i przywrócone użyteczności publicznej. Ratusz w Grodkowie doczeka się również windy, która pozwoli na swobodne korzystanie z obiektu osobom niepełnosprawnym.


– Jest to inwestycja w infrastrukturę społeczną. Pomieszczenia we wschodnim skrzydle zostaną po remoncie zagospodarowane przez miejską bibliotekę i czytelnię. Funkcjonować tam będzie nadal Izba Pamięci. Z kolei w zachodnim skrzydle znajdzie się m.in. sala ślubów, a pozostałe pomieszczenia również planujemy udostępnić na cele publiczne: społeczno-kulturalno-oświatowe, np. licznym organizacjom pozarządowym, czy dla sekcji Ośrodka Kultury i Rekreacji w Grodkowie – mówi Marek Antoniewicz, burmistrz Grodkowa.

Korzystanie z obiektu stanie się łatwiejsze, głównie dla osób starszych i niepełnosprawnych. Wszystko za sprawą budowy windy, która będzie docierała na wszystkie kondygnacje budynku.

– Chcemy poprawić atrakcyjność i dostępność tego miejsca. Obecne bariery architektoniczne powodują, że część osób nie może swobodnie poruszać się po ratuszu. Instalacja widny wyeliminuje te ograniczenia. Osoby starsze i niepełnosprawne będą miały ułatwiony dostęp do wszystkich pomieszczeń, w tym Izby Pamięci, biblioteki i czytelni – podsumowuje burmistrz Grodkowa.

Dodajmy, że koszt inwestycji wyniesie ponad 5,8 mln złotych. Miasto pozyskało na ten cel dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w wysokości 2 073 944,20 zł oraz z budżetu państwa 460 978,92 zł w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego na lata 2014-2020.