Droga powiatowa z Gierszowic do Olszanki musi poczekać na kompleksowy remont

0

W ostatnim czasie do naszej redakcji zgłosił się mieszkaniec powiatu brzeskiego, który zwrócił uwagę na fatalny stan drogi powiatowej nr 1179O Gierszowice – Olszanka. Starostwo poinformowało nas, że największe ubytki w nawierzchni zostaną załatane, jednak ze względu na brak środków finansowych nie przewiduje się kompleksowego remontu.


– Droga powiatowa pomiędzy Olszanką a Gierszowicami znajduje się w fatalnym stanie. Wyrwy w asfalcie to duże niebezpieczeństwo dla kierowców. Gmina jest bezradna ponieważ jest to droga powiatowa. Co się musi wydarzyć, aby dziury zostały załatane? – zastanawia się pan Czesław, mieszkaniec regionu.

Odpowiedzi na to pytanie szukaliśmy w Starostwie Powiatowym w Brzegu. Jak informują urzędnicy: – „Droga łącząca Gierszowice z Olszanką rzeczywiście jest drogą powiatową. W ramach bieżącego utrzymania łatamy największe ubytki. Tak było w latach poprzednich i tak dzieje się w tym roku. Ze względu na brak środków nie przewidujemy w najbliższym czasie kompleksowej wymiany tej nawierzchni”.

Przypomnijmy, że powiat obecnie realizuje inne inwestycje drogowe. Chodzi o drogę powiatową nr 1549 Wójtowice – Sulisław oraz ul. Chrobrego w Brzegu. Środki finansowe na te zadania (oprócz dofinansowania zewnętrznego) zostały zabezpieczone w budżecie przygotowanym przez poprzednie władze powiatu. Być może w przyszłorocznym budżecie uda się wygospodarować pieniądze na remont drogi Gierszowice – Olszanka.