Już jutro na brzeskiej marinie zawody kajakowych dwójek

0
fot. MOSiR Brzeg

Brzeski MOSiR realizuje VIII edycję Wakacjady. W jej ramach już niebawem odbędą się Zawody kajakowych dwójek, pn. „Letnia Kajakowa Ósemka”. Nazwa wzięła się od „ósemki”, którą pokonają załogi na półmetku trasy, manewrując wokół dwóch bojek. Trwa nabór zgłoszeń chętnych do udziału w rywalizacji.


Zawody zrealizowane zostaną w sobotę 27. lipca na Marinie w Brzegu. Będzie to już 19. edycja kajakowej rywalizacji. W wyścigu, który ma charakter amatorski i rekreacyjny, mogą wziąć udział wszyscy chętni, a uczestnicy podzieleni zostaną na trzy kategorie: dwójki żeńskie, męskie i mieszane.

Zespoły startować będą pojedynczo na trasie wyznaczonej na Odrze. Klasyfikacja zawodów ustalona będzie na podstawie osiągniętych czasów. Za ominięcie bojki na trasie wyścigu przewidziana jest kara, tj. doliczenie dodatkowych 30 sekund do czasu osiągniętego na mecie. Wszyscy uczestnicy – dla bezpieczeństwa przebiegu rywalizacji – mają obowiązek startu w kapokach.

Organizatorem imprezy jest Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, a uczestnictwo jest bezpłatne. Zawody rozpoczną się o godzinie 15:00 w sobotę 27. lipca. Regulamin i wszelkie informacje dostępne są na stronie: https://mosir.brzeg.pl/slider/zapraszamy-na-zawody-kajakowych-dwojek/.