Modernizacja linii 288 Nysa-Brzeg. Będą utrudnienia i komunikacja zastępcza

0
przejazd kolejowy w miejscowości Grodków ul. Warszawska. Tu prace potrwają najdłużej

Będzie bezpieczniej na linii kolejowej 288. Polskie Linie Kolejowe przeprowadzą prace na przejazdach  w Grodkowie, Pakosławicach, Chróścinie i Olszance na linii Nysa – Brzeg. W samym województwie opolskim zmodernizowanych zostanie łącznie 14 przejazdów, których koszt w regionie wyniesie ok. 23 mln zł. Prace będą realizowane ze środków unijnych z POIiŚ. Na prace przeprowadzone w całym kraju zostanie przeznaczona kwota 250 mln zł.


Na linii kolejowej Nysa – Brzeg będą prowadzone prace na pięciu przejazdach kolejowo-drogowych. Będzie m.in. wymieniana nawierzchnia, instalowane urządzenia zabezpieczające i montowane nowe oświetlenie przejazdów. Prace te wymagają wprowadzenia całodobowych zamknięć dla ruchu pociągów. Efektem przeprowadzonych robót będzie podniesienie stanu bezpieczeństwa użytkowników przejazdów – poinformował nas rzecznik prasowy PKP, Bohdan Ząbek.

W związku z pracami zarówno podróżni jak i poruszający się samochodami mogą spodziewać się utrudnień. Kierowcy samochodów będą musieli uzbroić się w cierpliwość i korzystać z wyznaczonych objazdów. Warto zaznaczyć, że prace już niebawem rozpoczną się w Grodkowie na ulicy Warszawskiej i tam potrwają najdłużej. Na pozostałych przejazdach utrudnień moża spodziewać się przez kilka dni.

Terminy zamknięcia dla ruchu przejazdów kolejowych na linii 288 Nysa-Brzeg:

Pakosławice i Chruścina Nyska, ul. Ogrodowa – 16-20 września

Grodków, ul. Warszawska – 19 sierpnia-6 września

Grodków, ul. Wrocławska i Olszanka – 2-6 września