Jacek N. nie będzie już wicedyrektorem departamentu w Urzędzie Marszałkowskim

0

Były szef brzeskich struktur Platformy Obywatelskiej złożył dziś (7. sierpnia) wniosek o rozwiązanie umowy o pracę z ustawowym okresem wypowiedzenia. To z całą pewnością pokłosie postawionych przez prokuraturę zarzutów dla Jacka N. Jutro radni miejscy mają głosować nad przyjęciem jego rezygnacji z funkcji przewodniczącego Rady Miejskiej Brzegu.


Przypomnijmy, w piątek (2. sierpnia) Jacek N. popadł w konflikt z prawem po zakrapianej imprezie i wszczęciu awantury domowej. Dzień później prokuratura postawiła mu zarzuty psychicznego i fizycznego znęcania się nad żoną od dwóch lat oraz znieważenia funkcjonariuszy policji.

W związku ze sformułowanymi zarzutami, na wniosek Grzegorza Schetyny N. został wykluczony z partii. W poniedziałek sam zrezygnował z pełnienia funkcji przewodniczącego Rady Miejskiej, a dzisiaj złożył wniosek o rozwiązanie umowy o pracę w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Opolskiego. Jacek N. wciąż pozostaje radnym miejskim w Brzegu.

– „Informujemy, że w dniu dzisiejszym (7.08.2019 r.) zastępca dyrektora Departamentu Polityki Regionalnej i Przestrzennej UMWO złożył do marszałka województwa opolskiego wniosek o rozwiązanie umowy o pracę z ustawowym okresem wypowiedzenia. Marszałek przychylił się do tego wniosku” – przekazała Violetta Ruszczewska, rzecznik prasowy UMWO.