Tomasz Zeman będzie pełnił obowiązki przewodniczącego brzeskich struktur PO

0
fot. Tomasz Zeman / materiały prasowe

Wczoraj (9. sierpnia), działacze partyjni Platformy Obywatelskiej spotkali się w Brzegu, aby podjąć decyzję, kto zastąpi Jacka N. w kierowaniu powiatowymi strukturami. Obowiązki przewodniczącego będzie pełnił dotychczasowy wiceprzewodniczący – Tomasz Zeman. Oficjalną informację w tej sprawie przekazano mediom dopiero dzisiaj.


– „Informuję, iż decyzją Zarządu Powiatu Brzeskiego PO RP z dnia 8 sierpnia 2019 r., zgodnie ze Statutem Platformy Obywatelskiej Rzeczypospolitej Polskiej, jako dotychczasowy Wiceprzewodniczący Powiatu Brzeskiego PO RP, będę pełnił obowiązki Przewodniczącego Powiatu Brzeskiego PO RP” – czytamy w rozesłanej do mediów korespondencji.

Zmiany w kierownictwie są pokłosiem prokuratorskich zarzutów, jakie kilka dni temu usłyszał były już szef brzeskiej Platformy Obywatelskiej.

– Ta sytuacja i pojawiające się informacje są dla mnie zaskoczeniem. Co prawda byłem bliskim współpracownikiem Jacka N., ale nigdy nie byłem świadkiem jakichkolwiek nagannych zachowań z jego strony. Oczywiście wobec takich zachowań, o których dowiedzieliśmy się niedawno, nie możemy pozostawać obojętni i pewne decyzje zostały już podjęte. Zarząd Powiatu Brzeskiego PO powierzył mi pełnienie obowiązków przewodniczącego do czasu nowych wyborów w partii. W Zarządzie Powiatu pozostają: pani Monika Jurek, pan Jacek Monkiewicz, pan Jan Jóźków oraz pani Izabela Niedźwiecka – mówi nam w rozmowie telefoniczne Tomasz Zeman.