Piknik z okazji Święta Wojska Polskiego już w czwartek (15.08) na brzeskim Rynku 

0

„Wierni Polsce” – to nazwa pikniku wojskowego, który odbędzie się już 15. sierpnia na brzeskim Rynku. Święto Wojska Polskiego będzie w naszym mieście obchodzone niezwykle hucznie, a do udziału w wydarzeniu zaprasza Dowódca 1. Brzeskiego Pułku Saperów im. T. Kościuszki ppłk Filip Kłobukowski. 


Uroczystość zainaugurowana zostanie Mszą Świętą w kościele p.w. Św. Mikołaja w Brzegu, która odbędzie się o godz. 10:15. Wierni – trakcie mszy – modlić się będą w intencji Ojczyzny. Po nabożeństwie przyjdzie pora na Piknik militarny, który odbywać się będzie na terenie brzeskiego Rynku od godziny 15:00.

Program wydarzenia jest niezwykle bogaty i z pewnością każdy znajdzie w nim coś dla siebie. Na początek przyjdzie pora na koncert Orkiestry Reprezentacyjnej Wojsk Lądowych z Wrocławia. Oprócz niej na scenie prezentować się będą różnego rodzaju artyści, grupy muzyczne i muzyczno-instrumentalne. Swoje umiejętności artystyczne zaprezentują m.in.: zespół „Dotyk”, zespoły taneczne i wokalne z Opola, Małgorzata Kalińska, zespół „Leśne Echo”, zespół „Bożenki”, akordeonista Grzegorz Kuryła, a także grupy i soliści działający przy Klubie Wojskowym 1. Pułku Saperów w Brzegu, tj. zespół taneczny Inwencja Junior, zespół taneczny GPT Inwencja, zespół wokalny „Biedronki” i solistka Magdalena Mazurkiewicz.

Oprócz występów artystycznych organizatorzy zaplanowali także pokazy sprzętu wojskowego, a jeśli mowa o pikniku militarnym to oczywiście nie zabraknie również tradycyjnej wojskowej grochówki. Wydarzenie zakończy się około godz. 20:00.

Dla przypomnienia, piknik odbędzie się w czwartek (15.08) na terenie brzeskiego Rynku. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Impreza zrealizowana zostanie pod patronatem Ministerstwa Obrony Narodowej.