Wójt Skarbimierza ostrzega przed kandydatem na posła, ale nie chce powiedzieć o kogo mu chodzi

0
fot. archiwum / Andrzej Pulit

Andrzej Pulit znany jest z kontrowersyjnych komentarzy i opinii, ale zazwyczaj wyjaśnia, kogo ma na myśli. Tym razem było inaczej. Wójt Skarbimierza podczas ostatniej sesji Rady Gminy wygłosił przemówienie odnośnie kandydata na posła, który – zdaniem wójta – był za przyłączeniem gminy Skarbimierz do Brzegu. Publicznie przestrzegł przed głosowaniem na tą osobę, jednak nie chce powiedzieć, którego kandydata ma na myśli.


– Patrzcie, że mamy już kampanię wyborczą. Ja to mówiłem na dożynkach. Patrzcie kto chce zostać posłem, ale właśnie ta osoba była za przyłączeniem gminy do miasta Brzegu. Dlatego przy wyborach po prostu zważcie – powiedział na sesji Rady Gminy Skarbimierz Andrzej Pulit.

W rozmowie telefonicznej z nami, wójt powiedział, że nie będzie operował nazwiskami, bo … „ci co wiedzą, to wiedzą”. Andrzej Pulit dodał, że wiedzą sołtysi i radni. Wiadomo też, że w najbliższych wyborach parlamentarnych będzie można głosować na kandydatów z Brzegu, m.in. Pawła Grabowskiego i Wojciecha Komarzyńskiego. Zapytaliśmy obu panów, jak odbierają taką działalność wójta Pulita i jego taktykę typu »wiem, ale nie powiem«. 

– Wydaje mi się, że pan wójt jest dojrzałym mężczyzną, dlatego dziwię się, że nie ma odwagi powiedzieć o kogo konkretnie mu chodzi. Takie insynuacje są niepoważne i rzeczywiście słyszałem je już podczas dożynek. Pan wójt zachowuje się tak, jakby bał się o swoje stanowisko, bo ma świadomość, że po zgodnym połączeniu byłby jeden włodarz, a zyskaliby mieszkańcy obu gmin. Oczywiście taką wolę muszą wyrazić lokalne społeczności i tylko za ich zgodą można prowadzić jakieś działania w tym kierunku. Bardzo żałuję, że dzisiejsza polityka, nawet na szczeblu samorządowym jest własnie budowana na takich insynuacjach – mówi Paweł Grabowski.

– To niestety sztandarowy przykład działalności pana Pulita. Budowanie polityki na niedopowiedzeniach i insynuacjach. A więc odpowiadam: nic o was bez was drodzy mieszkańcy Gminy Skarbimierz! Nigdy nie działałem wbrew mieszkańcom i to się nie zmieni. Nic więcej w odpowiedzi na te insynuacje do powiedzenia nie mam. Liczę na to, że rozwiałem wszelkie wątpliwości. Apeluję przy tym o uczciwość w polityce – komentuje Wojciech Komarzyński.