Wiktoria Sowa z Brzegu Mistrzynią Polski w Szachach Szybkich

0
fot. Agnieszka Łuka / TSSSM

W dniach 29 sierpnia – 1 września 2019 r. w Rzeszowie odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów w Szachach Szybkich. Na najwyższym stopniu podium stanęła Wiktoria Sowa z Brzegu. Nasza mistrzyni pokonała w swojej kategorii ponad 40 zawodniczek z całej Polski.


– Wiktoria w ciągu dwóch dni rozegrała 11 partii, z czego tylko jedną przegrała. Łącznie zdobyła 9 pkt, a jej przeciwniczki reprezentują naprawdę bardzo wysoki poziom – mówi pani Angelika, mama Wiktorii.

Szachistka z Brzegu rywalizowała m.in. z tegoroczną mistrzynią europy oraz ubiegłoroczną wicemistrzynią świata. Dodajmy, że Wiktoria Sowa w marcu br. wywalczyła tytuł Mistrzyni Polski w Szachach Klasycznych. Zdobyte kilka dni temu mistrzostwo w szachach szybkich jest dobrą zapowiedzią przed Mistrzostwami Świata w Indiach, na które Wiktoria pojedzie reprezentować nasz kraj.

Przypomnijmy, że zawodniczka z Brzegu na co dzień reprezentuje klub UKS „Rodło” Opole. 17-latka ma na swoim koncie m.in. Wicemistrzostwo Polski Juniorów w Szachach Błyskawicznych 2018, złoty medal Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów 2016 oraz srebrny medal Drużynowego Turnieju o „Złotą Wieżę” w Nidzicy.