VI Brzeska Biesiada Piwna zbliża się wielkimi krokami

0
fot. archiwum

Przed nami VI edycja tego wyjątkowego wydarzenia. Końcówka września powoli zaczyna się kojarzyć właśnie z Brzeską Biesiadą Piwną, której inicjatorami byli przedstawiciele Restauracji „Wozownia”. W tym roku grono organizatorów się powiększyło, a sam program wydaje się niezwykle bogaty.


Wydarzenie odbędzie się w sobotę i niedzielę (28-29 września 2019). W programie tegorocznej edycji zawarto punkty, które nawiązują do 100. rocznicy I Powstania Śląskiego, które poprzez udział w Biesiadzie będzie można upamiętnić.

Organizatorami imprezy jest w tym roku Wyższa Szkoła Humanistyczno-Ekonomiczna w Brzegu i Restauracja „Wozownia”, a partnerem 1. Brzeski Pułk Saperów im. gen. Tadeusza Kościuszki. Wydarzenie odbędzie się pod honorowym patronatem Prezesa Opolskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej oraz Samorządu Powiatu Brzeskiego reprezentowanego przez Wójta Gminy Lubsza Bogusława Gąsiorowskiego.

VI Brzeska Biesiada Piwna rozpocznie się w sobotę (28.09) na terenie Wojskowego Klubu 1. Brzeskiego Pułku Saperów. O godzinie 15:00 uroczyście powitani zostaną wszyscy goście, a dwadzieścia minut później rozpocznie się I część koncertu, pn. „Wierni Polsce”, który odbędzie się na żołnierskiej scenie. Następnie, tj. o godz. 15:50, odbędą się pokazy wojskowe – zaprezentowane zostaną regimenty wojsk austriackich i pruskich. O godzinie 16:10 z powrotem akcja wydarzenia przeniesie się na żołnierską scenę, gdzie publiczność będzie mogła wysłuchać II części koncertu „Wierni Polsce”. O 16:40 zaplanowano zaś koncert zespołu „Jan Sowa i Bożenki”.

Kolejna część wydarzenia odbędzie się tego dnia na terenie Restauracji „Wozownia”, gdzie o godz. 17:10 uroczyście otwarta zostanie beczka piwa „Kasztelan”. Otwarcie odbędzie się przy asyście Bractwa Rycerskiego. Następnie, tj. o godz. 18:30 przyjdzie pora na koncert zespołu „Ignacy i Przyjaciele”.

Wszystkie punkty programu dnia drugiego Biesiady (niedziela 29.09) odbędą się na terenie Restauracji „Wozownia”. O godzinie 12:00 zaplanowano mnóstwo atrakcji dla dużych i małych, które odbędą się w ramach Pikniku rodzinnego. O godzinie 14:00 na scenie rozpocznie się koncert brzeskich artystów. Następnie swoją miłość do tańca i niezwykłe emocje w ruchu zaprezentują w swoim pokazie tancerze tanga (g. 16:00). Ostatni punkt programu rozpocznie się o godz. 18:00 i będzie to koncert zespołu „Ignacy i Przyjaciele”.
Więcej informacji znaleźć można na stronie wydarzenia w portalu facebook oraz na stronie Restauracji „Wozownia”. Tygodnik Panorama Powiatu i portal Brzeg24.pl objął wydarzenie patronatem medialnym. W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy do udziału.