Noc Księgarń u „Sowy” w Brzegu

0

20 września po zmroku rozpocznie się pierwsza Noc Księgarń. Do ponad 100 lokalizacji w całej Polsce dołączy również księgarnia „Sowa” w Brzegu, mieszcząca się w Rynku.


Po Nocy Muzeów i Nocy Bibliotek przyszedł czas na święto księgarzy. Z okazji 20-lecia działalności dystrybutor książek OSDW Azymut postanowił wesprzeć tradycyjne księgarstwo. Gwiazdy literatury, spotkania autorskie, koncerty, całonocne czytanie książek, warsztaty literackie i konkursy – to tylko część propozycji księgarzy. To będzie wielkie święto czytelników w całej Polsce.

Na Opolszczyźnie do zabawy włączyła się również księgarnia „Sowa” z Brzegu, która organizuje „Nockę w księgarni Sowa”. W programie przygotowano m.in.: wieczorynkę z książką – czytanie książek dzieciom, spotkanie z klubem literackim, turniej gier planszowych (do późnych godzin nocnych). Dla przybyłych do księgarni przygotowano również specjalną ofertę cenową na książki dla nocnych marków podczas kiermaszu książki. Wstęp na wszystkie wydarzenia organizowane w ramach Nocy Księgarń jest bezpłatny.

Zapraszamy wszystkich chętnych, każdego nocnego marka, który lubi czytać nocą. Zaczynamy o 20:00 od czytania bajek dla dzieci, by pokazać jak fajna jest przygoda czytania przed snem. Pojawi się też klub literacki, panie będą czytały swoją poezję. Dla przybyłych do dyspozycji będą wszystkie książki dostępne w naszej księgarni, natomiast po 22:00 mamy nocne granie w planszówki. Dla gości przygotowaliśmy rabat w wysokości od 10 do 15 procent na literaturę piękną, bajki, beletrystykę, gry planszowe. Każdy w tym dniu będzie mógł skorzystać ze zniżki – powiedział Andrzej Miller z księgarni „Sowa” w Brzegu.

Organizatorem akcji jest dystrybutor książek OSDW Azymut. Organizacja wydarzenia została dofinansowana ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Akcję wspierają m.in. Polska Izba Książki, Kraków Miasto Literatury UNESCO i Miasto Łódź.