Niespokojna sobota na obwodnicy Brzegu. Dwa wypadki w tym samym czasie

0
fot. Pomoc Drogowa "KRYNDA" Brzeg

Sobotnie (5. października) popołudnie na DK 94 przyniosło dwa zdarzenia drogowe, w którym łącznie zostały poszkodowane trzy osoby. Pierwsze zgłoszenie o wypadku na rogatkach Brzegu dotarło o godz. 14:45. Zaledwie 3 minuty później służby otrzymały kolejny telefon – tym razem z informacją o zdarzeniu po drugiej stronie obwodnicy miasta, na wysokości Pawłowa.


– Na obwodnicy Brzegu od strony Wrocławia czołowo zderzyły się dwa pojazdy osobowe. Do akcji zadysponowaliśmy dwa zastępy JRG Brzeg oraz jeden OSP Lipki. Strażacy udzielili poszkodowanym kierowcom kwalifikowanej pierwszej pomocy, a następnie przekazali zespołowi ratownictwa medycznego. Na czas usunięcia skutków tego zdarzenia, ruch na DK 94 w tym miejscu odbywał się wahadłowo – informuje mł. asp. Marek Zagórski z Państwowej Straży Pożarnej w Brzegu.

Niemal w tym samym czasie, na obwodnicy Brzegu od strony Opola doszło do kolejnego zderzenia pojazdów. Osobówka zderzyła się z pojazdem ciężarowym.

– W drugim zdarzeniu obrażenia odniosła jedna osoba podróżująca w aucie osobowym. Na miejsce zadysponowany został jeden zastęp JRG z Brzegu oraz trzy OSP z Łosiowa, Olszanki i Michałowic. Nasze działania były analogiczne jak w pierwszym przypadku, czyli polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz udzieleniu poszkodowanym kwalifikowanej pierwszej pomocy – wyjaśnia mł. asp. Marek Zagórski.

Dodajmy, że wszystkie poszkodowane osoby zostały przetransportowane do szpitala w Brzegu. Przyczyny i okoliczności wypadków ustala policja. Obecnie w miejscach obu zdarzeń nie występują utrudnienia w ruchu.