Charytatywny bieg dla Mikołaja na piątkę. Około 150. młodych sportowców na starcie!

0

W niedzielę (06.10) w Parku Nadodrzańskim w Brzegu akademia piłkarska „RAVEN Soccer School” oraz PSP8 w Brzegu zorganizowali charytatywny bieg „RAVEN biegnie dla Mikołaja”. Akcja miała wesprzeć młodego brzeżanina Mikołaja Buczka, ucznia PSP8.


Całkowity dochód wpisowego z imprezy został przekazany na na leczenie i rehabilitację chłopca ponadto została przeprowadzona zbiórka przez kolegów z jego szkoły. Mikołaj ma 7 lat i urodził się z wielonarządowym upośledzeniem. Jedyne, o czym marzy, to móc poruszać się jak inne dzieci. Skomplikowane leczenie i rehabilitacja, są potrzebne Mikołajowi, niestety są również niezwykle kosztowne stąd pomysł na organizację kolejnej imprezy mającej wspomóc rodziców i Mikołaja.

– Prowadzimy szkółkę piłkarską na terenie powiatu brzeskiego i jesteśmy jego współorganizatorem. Bieg miał na celu zaangażowanie jak największej liczby ludzi i dzieci wielkiego serca, aby pomóc małemu Mikołajkowi. Chłopiec urodził się z bardzo dużą wadą, która nie pozwala mu na samodzielne poruszanie się, musi asekurować się wózkiem inwalidzkim. Jest to kolejna impreza gdzie pomagamy Mikołajowi, pierwsza miała miejsce pierwszego czerwca i pojawił się na niej Krzysztof „diablo” Włodarczyk, dzisiaj niestety nie mógł być z nami. Bieg został zorganizowany, ponieważ chłopiec w najbliższym czasie będzie operowany w jednym z cyklu zabiegów, które daj Boże w przyszłości pozwolą mu stanąć na nogi! – Powiedział Dawid Nowacki, Koordynator akcji „Raven biegnie dla Mikołaja”

– Lubimy łączyć przyjemne z pożytecznym podczas tego typu akcji charytatywnych. Sama jestem mamą trójki dzieci i na pewno wiem jak ważne jest wsparcie innych, super że można pomóc od serca małemu Mikołajkowi! – mówiła Kasia, której dzieci wzięły udział w biegu. – Wielu ludzi wsparło tą akcję z czego jestem bardzo zadowolona i wzruszona. Nie spodziewałam się takiego odzewu, jest super! Jak przy każdej imprezie było dużo emocji, jakbym mogła to zawsze chciała bym podziękować każdemu z osobna, ale tak się nie da zrobić, dziękuję za wasze wsparcie! – dodała Katarzyna Górska, mama Mikołaja

W zawodach wzięło udział około 150. młodych biegaczy w różnych kategoriach wiekowych od 4 do 10 lat. Wszyscy mogli liczyć na pamiątkowy medal, dla najlepszych czekały puchary i nagrody ufundowane przez sponsorów. Na sam Koniec Mikołaj wykonał rundę honorową i również otrzymał pamiątkowy medal i gromkie brawa!