Lewin pobiegł po raz siódmy! [fotorelacja]

0

Już po raz siódmy w Lewinie Brzeskim został zorganizowany bieg uliczny „Lewin Biega”. Na starcie stanęło 282 biegaczy oraz 25 miłośników nordic-walking. Wszyscy mogli podziwiać uroki małego miasteczka. Trasa była urozmaicona – start i meta znajdowały się w rynku, następnie prowadziła wzdłuż wału na Nysie Kłodzkiej. Najciężej sportowcy mieli w okolicach „Wzgórza Wodniaków”, gdzie musieli pokonać podbiegi. Ponadto wcześniej zostały zorganizowane biegi dla najmłodszych. W biegu głównym biegacze mieli do pokonania niecałe 11 kilometrów.


Mamy dzisiaj przepiękną pogodę w Lewinie Brzeskim i wspaniałe święto sportu! Biegi rozpoczęły się od zawodów najmłodszych uczestników, którzy licznie wzięli udział i biegali w dziewięciu kategoriach wiekowych. W tym roku pierwszy raz pojawi się wyścig w nordic-walking. Mam nadzieję, że na stałe zadomowi się w naszym biegowym święcie – opowiedział Adam Dziasek, nauczyciel WF-u w Lewinie Brzeskim.

Nawet nie liczyłam, ale chyba już po praz piąty biorę udział w biegu zorganizowanym w Lewinie Brzeskim, gdzie zawsze jest bardzo fajna atmosfera, a bieg jest dobrze zorganizowany. Co roku wraca się tutaj bardzo miło! Nie celuję w lepszy czas, chcę się po prostu dobrze bawić i dobiec do mety – powiedziała Joanna, jedna z uczestniczek biegu.

Jestem na biegu w Lewinie już drugi rok z rzędu. Bardzo podoba mi się przygotowana tutaj trasa, która jest urozmaicona. Można się również zobaczyć na trasie i wzajemnie się dopingować, ale również pościgać. Uwielbiam biegać i będę starała się o jak najlepsze miejsce – dodała Anna, uczestniczka biegu.

Zwycięzcą  tegorocznej edycji został Yuriy Blahodir z Ostrowa Wlkp., który pokonał trasę w mniej niż 39 minut. Tuż za nim, na drugim i trzecim miejscu, znaleźli się Marcin Zagórny z Radnicy oraz Sebastian Leśniak z Nysy. Obaj panowie również potrzebowali około 39 minut na pokonanie całej trasy. Wśród pań tryumfowała Katarzyna Ptaszuk z Leszna, kolejna była Patrycja Suchowiecka z Rudy Śl., a na ostatnim miejscu podium znalazła się Khzystyna Kolomiiets z Winnicy.

W nordic-walking najlepszy był Mieczysław Polcyn z Niewodnik, drugi Tomasz Maj z Skarbimierza Osiedle, natomiast ostatnie miejsce na podium zajął Wiesław Kozimor z Lewina Brzeskiego. Wszystkim towarzyszyła dobra aura ciepłej pogody, sprawiając, że miło i na sportowo spędzili niedzielę. Tegoroczny bieg przeszedł już do historii, kolejna ósma edycja już w następnym roku.

Wyniki biegu oraz nordic-walking dostępne w linkach: BIEG ; NORDIC-WALKING