Rzeźba „LOVE HATE” odsłonięta. Brzeżanie mogą podziwiać dzieło sztuki do 29 października

0

W piątek (18.10) na Placu Polonii Amerykańskiej została odsłonięta rzeźba „LOVE HATE” autorstwa Mia Florentine Weiss. Monument został zaprezentowany 10 maja przed Pałacem Cesarskim w Goslar w Niemczech. Kolejnym punktem, gdzie zagościła rzeźba było francuskie miasto Arcachon, miasto partnerskie Goslar. Po wizycie we Francji trafiła do czeskiego Beroun, które jest miastem partnerskim Goslar i Brzegu.


Rzeźbę można oglądać z dwóch stron i przedstawia ona dwa skrajne napisy „LOVE HATE”, które mają skłonić widza do refleksji nad znaczeniem tych dwóch słów, towarzyszącym wielu osobom w życiu codziennym.

Jestem bardzo szczęśliwa, że mogłam dzisiaj dotrzeć do Brzegu. Chcemy podzielić się opowieścią o podróży rzeźby mojego autorstwa. „LOVE HATE” nie jest pomnikiem, ale uczuciem, które stało się pomnikiem poświęconym Europie. „LOVE HATE” to są dwa uczucia, jak noc i dzień  – miłość i nienawiść, to co występuje niejednokrotnie razem. To jest coś, co zachęca nas do rozmowy, wymiany opinii i poglądów. To jest coś, co pozwala nam się rozpoznać i poznać innych ludzi – powiedziała przed odsłonięciem rzeźby autorka Mia Florentine Weiss.

Autorka rzeźby Mia Florentine Weiss urodziła się w 1980 r. w Würzburg, jest artystą koncepcyjną i performerem. Jej prace artystyczne obejmują różne dyscypliny sztuki, takie jak przedstawienia, sztuka konceptualna, teksty, instalacje, rzeźby, przedmioty, fotografia i film.

Wydarzeniu w Brzegu towarzyszyły również występy artystyczne zespołu Mr&Mrs. Ma zakończenie wystąpił grupa „Antytemat Productions”. Rzeźba zostanie w Brzegu do 29.10, następnie powędruje do Wrocławia, gdzie również spędzi dwa tygodnie. Ostatecznie zaś powróci do Goslar.