Uwaga kierowcy! Zmiana organizacji ruchu w okolicy cmentarza przy ul. Starobrzeskiej

0

31. października brzescy policjanci rozpoczną akcję „Znicz 2018”. Działania potrwają do 3. listopada. Głównym zadaniem mundurowych będzie zapewnienie płynnego i bezpiecznego ruchu w rejonach cmentarzy, ale także na głównych ciągach komunikacyjnych miast.


– Zadaniem policjantów będzie również eliminowanie z ruchu nietrzeźwych kierowców. Funkcjonariusze zwracać będą uwagę na właściwe używanie świateł zewnętrznych pojazdów (w okresie całej doby). Policjanci będą informować zainteresowanych o możliwości dojazdu do parkingów oraz o występujących utrudnieniach w ruchu drogowym. Jak co roku, w tych dniach przewiduje się wzmożony ruch pojazdów na drogach tranzytowych, jak również pojazdów i pieszych na drogach dojazdowych do cmentarzy i w rejonie samych nekropolii – informuje mł. asp. Patrycja Kaszuba, oficer prasowy KPP w Brzegu.

ZMIANY W ORGANIZACJI RUCHU W BRZEGU
W Brzegu największe natężenie ruchu kołowego przewidywane jest na ul. Starobrzeskiej, przy wyjeździe na drogę krajową nr 94. To właśnie w tej części miasta wprowadzono zmiany w ruchu. W rejonach pozostałych cmentarzy w Brzegu, przy ulicy Makarskiego i Kombatantów, ruch będzie odbywał się bez zmian.

Od 31. października wprowadzony zostanie ruch jednokierunkowy na ulicy Starobrzeskiej, od skrzyżowania z ulicą Elektryczną w kierunku drogi krajowej DK94, do tzw. głównej bramy cmentarza. W tym czasie będzie możliwość wjazdu od DK 94 i dojazdu do parkingu w rejonie cmentarza i na stację paliw.

– Pamiętajmy, aby w tym czasie nie jeździć na pamięć. Zwracajmy uwagę na znaki i stosujmy się do nich. Również na DK 94 ustawiony zostanie znak ograniczający prędkość do 60 km/h: od strony Wrocławia za skrzyżowaniem z ul. Szymanowskiego i od strony Opola za skrzyżowaniem z drogą wiodącą do ul. Sikorskiego – wyjaśnia Patrycja Kaszuba z brzeskiej komendy.

Kolejna zmiana nastąpi 1 listopada od godziny 7:00. Ruch jednokierunkowy obowiązywał będzie na ul. Starobrzeskiej, od skrzyżowania z ulicą Słowackiego do parkingu przy bramie głównej cmentarza oraz na ul. Elektrycznej i Ciepłowniczej (od ul. Starobrzeskiej). Ze względu na wprowadzone zmiany, wyjazd z ul. Starobrzeskiej możliwy będzie jedynie na obwodnicę.

Warto dodać, że miejsca postojowe dla przyjezdnych będą znajdowały się bezpośrednio przy cmentarzu i przy ul. Ciepłowniczej, a także na parkingu stacji paliw LOTOS. Przywrócenie stałej organizacji ruchu drogowego nastąpi 1. listopada o godzinie 18:00.