Pokazy multimedialne na ścianie brzeskiej kamienicy

0

Fundacja Polska Jutra w ciekawy sposób chce uczcić rocznicę Odzyskania Niepodległości Polski. W dniach 9-11 listopada zorganizuje bowiem pokazy multimedialne, które wyświetlone zostaną na jednej z kamienic przy ulicy Długiej w Brzegu.


„#Tajemnice Niepodległej” – to tytuł, pod którymi zorganizowane zostaną pokazy w Brzegu.
– Kontynuujemy ubiegłoroczny projekt multimedialnych spotkań z historią. Po raz drugi za pomocą projektorów stworzymy barwny spektakl ożywiający fasadę starej kamienicy. Rzucając światło na budynek – rzucimy światło na sto lat historii Niepodległej. – czytamy w komunikacie prasowym organizatorów, przesłanym do naszej redakcji.

Pokazy multimedialne przedstawiać będą wydarzenia z minionych dekad ubrane w piękną, nowoczesną formę.

– Przez trzy listopadowe wieczory elewacja ożyje wydarzeniami minionych dekad, a noc rozświetlą biel i czerwień. W tym roku przygotujemy nowy pokaz pod tytułem „Tajemnice Niepodległej” prezentujący mniej znane, lecz równie fascynujące dzieje Rzeczpospolitej – czytamy dalej w komunikacie.

Pokazy odbywać się będą po zmroku, tj. w godzinach 17:30-21:00 – co 15 minut – w dniach 9-11 listopada (sobota-niedziela-poniedziałek). Dla przypomnienia, w zeszłym roku Fundacja również realizowała podobną inicjatywę w naszym mieście. Wówczas związana była z 100-tną rocznicą Odzyskania Niepodległości. Jak informują organizatorzy, w tym roku oprócz nowego świetlnego show, brzeżanie będą mogli obejrzeć także historię Niepodległej, która prezentowana była w zeszłym roku.

– Dwa spektakle w technice mappingu zabiorą mieszkańców Brzegu na spotkanie z historią i dostarczą niesamowitych przeżyć natury estetycznej – dodają organizatorzy.