Stal remisuje w „derbach” regionu z Foto-Higieną Gać

0

W 15. kolejce Brzeżanie udali się do pobliskiej miejscowości Gać. Choć oba zespoły dzieli granica dwóch województw, to bliska odległość sprawia, że można nazwać to spotkanie derbowym. Już przed pierwszym gwizdkiem można było wyczuć, że to spotkanie dla obu drużyn będzie bardzo emocjonujące.

Oba zespoły już od pierwszego gwizdka stworzyły po kilka groźnie wyglądających sytuacji pod bramkami swoich rywali, które mogły zakończyć się golem dla jednego z zespołów. Ostatecznie pierwsza część spotkania zakończyła się bezbramkowym remisem.

Początek drugiej odsłony spotkania był kontynuacją tego co działo się w pierwszej połowie. W 55. minucie gospodarze zdobyli bramkę. Buryło zagrał piłkę do Tylkiego, ten uderzył z 6 metrów. Gdy tylko piłka przekroczyła linię sędzia podniósł chorągiewkę nie uznając bramki za zagranie ręką. Po chwili gra wróciła do podobnego stanu, aż do 61. minuty, kiedy Pożarycki zdobył pierwszego gola! Obrońca znalazł się pod bramką podczas rzutu wolnego dla Stali. Zawodnik oddał strzał tyłem główki i pozwolił swojemu zespołowi cieszyć się z prowadzenia aż do 90 minuty. Ponownie asystował Buryło, tym razem wszystko przebiegło w porządku, piłka powędrowała do Bartkowiaka, który oddał strzał z 5 metrów. Na nieszczęście dla przyjezdnych z Brzegu spotkanie zakończyło się remisem 1:1

Grając u siebie, nie wygraliśmy od dwóch miesięcy. Chcieliśmy zdobyć w dzisiejszym spotkaniu trzy punkty, tak samo jak z innymi drużynami. Szansy upatrywaliśmy przy stałych fragmentach gry. Niestety straciliśmy bramkę i do końca spotkania walczyliśmy przynajmniej o jeden punkt, co na szczęście udało się. Myślę, że wynik jest sprawiedliwy – powiedział po spotkaniu Jacek Fojna, szkoleniowiec Foto-Higieny.

W dzisiejszym spotkaniu było dużo twardej, męskiej gry na boisku. Gospodarze doprowadzili do remisu w ostatniej minucie spotkania, gdyby nie to nasz zespół miałby dzisiaj w garści trzy punkty. Na kolejne otwarcie i komplet musimy poczekać do następnego spotkaniu u siebie – dodał szkoleniowiec z Brzegu, Marcin Domagała.

Po tym spotkaniu Stal nadal znajduje się na 15. miejscu, jej dorobek punktowy wzrósł o punkt. Na swoim koncie zawodnicy z Brzegu mają 16 oczek. Za tydzień w sobotę (16.11) na własnym obiekcie będą podejmowali Ślęzę Wrocław, obecnie piąty zespół w tabeli ligowej

Foto-Higien Gać – Stal Brzeg 1:1 (0:0)

Bramki: 89. Bartkowiak – 61. Pożarycki

Kartki: 30. Orzechowski (FHG), 42. Korytek (FHG), 74. Kubacki (FHG) – 32. Krupnik (SBR)

Foto-Higiena Gać: Gąsiorowski – Krzyśków, Czajkowski, Korytek, Orzechowski- Tylki, Nahrebecki – Bartkowiak, Tarnov, Hawryło – Gałaszewski
Rezerwowi: Wojciechowski – Jakacki, Buryło, Przybylski, Kubacki, Piórecki

Stal Brzeg: Stitou – Niewieściuk, Maj, Dychus, Pożarycki, Gajda, Celuch, Szubertowski, Krupnik, Staśkiewicz, Kamiński
Rezerwowi: Szady – Łukawiecki, Kolano, Kulczycki, Kuboń, Cieślik, Wejerowski