Gredar wygrywa w derbach z Berlandem

0
Materiał wyborczy KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW PRZYJAZNA GMINA DAMIAN MACHETA

W 7. kolejce Gredar zmierzył się z Berlandem Komprachcice. W derbach opolskiego Brzeżanie potwierdzili, że są lepsi, ponieważ wygrali 1:3 z zespołem spod Opola. Zawodnicy Jarosława Patałucha umacniają się również w tabeli ligowej i nadal są liderem, drugi GKS Tychy traci do naszego zespołu dwa punkty, a trzecia BSF Bochnia trzy!

Kibice zgromadzeni na hali OSiR-u przy sportowej 18 w Komprachcicach mogli liczyć na emocjonujące spotkanie derbowe, ale na pierwszą bramkę musieli poczekać do 9. minuty. Kamil Kucharski odebrał piłkę po akcji gospodarzy, ruszył w kierunku bramki Berlandu, ale jego rajd został powstrzymany i gra musiał zostać wznowiona od autu. Po wznowieniu akcji ponownie zabłysnął Kucharski, który po otrzymaniu piłki znajdował się blisko pola bramkarza. Zawodnik Gredaru mimo bycia pilnowanym oddał strzał i dał swojemu zespołowi prowadzenie. Druga bramka padła w 19. minucie, wyrównał Riemann. Choć do końca pierwszej połowy pozostało kilkadziesiąt sekund, to w 20. minucie Brzeżanie ponownie cieszyli się z kolejnej bramki Fabijaniaka na 1:2.

Po zmianie stron padła już czwarta w tym spotkaniu bramka. Po błędzie zawodnika Berlandu, jego podanie przejął Kamil Kucharski. Zawodnik oddał strzał, który został jednak wybroniony. Odbita piłka powędrowała do innego zawodnika z Gredaru, ten podał ją wprost pod nogi Grochowskiego, który podwyższył wynik przyjezdnych z Brzegu na 1:3. Do końca spotkania oba zespoły walczyły, lecz była to ostatnia już bramka tego dnia.

W przyszłym tygodniu Gredar ponownie zagra na wyjeździe. Brzeżanie udadzą się w najdłuższą podróż do Lublina, gdzie zmierzą się w sobotę (16.11) z miejscowym KS AZS-em. Początek spotkania o godzinie 15:30.

Berland Komprachcice – Gredar Brzeg 1:3 (1:2)

Bramki: Reiman – M. Kucharski, Fabijaniak, Grochowski

Berland: Korzonek (Burduja, Lach) – Sapa, Suchodolski, Kilian, Małek, Krawców, Karnatowski, Babanskykh, Przywara, Riemann, Bienias, Pudlik.

Gredar: Raczkowski (Nafalski) – Matejko, Rojek, Grochowski, K. Kucharski, M. Kucharski, Ożóg, Fabijaniak, Mika, Boczarski, Jaworski, Makowski.