„EEMEE” wygrywa jubileuszową 50. edycję Muzycznej Jesieni w Grodkowie

0

Muzyczna Jesień 2019 przeszła już do historii. Jubileuszowa edycja przyciągnęła do Grodkowa ponad 100 muzyków, którzy wraz z zespołami wzięli udział w rywalizacji. Na scenie Grodkowskiego Domu Kultury przez dwa dni wystąpiło 20 zespołów z różnych części Polski. Jednak w niedzielnym finale znalazły się jedynie te, które uwiodły jury swoją grą i artystycznym popisem scenicznym. Wybór nie należał jednak do najłatwiejszych.


W tegorocznej edycji pojawiły się zespoły z całej Polski, także przekrój muzyczny jest ogromny. Oprócz mocnych brzmień było wielu artystów, którzy prezentowali nurt zawierający dużą dawkę elektroniki. Oprócz zespołów na scenie wystąpiły duety i soliści, pojawiło się też wiele instrumentów typu skrzypce, kontrabas czy wiolonczela. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie – podsumowała Monika Dzieńsieńko z OKiR Grodków. – Lata praktyki pokazały, że organizacja takiej imprezy nie należy do najłatwiejszych, ale przebiega całkiem sprawnie. Publiczność dopisała, pojawili się rodzice z ze swoimi dziećmi, wielbiciele naszego festiwalu, których można było zobaczyć w latach poprzednich. W jednym dniu było około 100-150 słuchaczy. Zabrakło jedynie młodzieży w wieku licealnym. Tak naprawdę w Grodkowie jest mało darmowych, muzycznych imprez, gdzie młodzi ludzie mogą przyjść na dwadzieścia świetnych koncertów i miło spędzić czas, czym jesteśmy trochę zawiedzeni – dodała.

W tej edycji dobrze zostało dobrane jury. Okazało się, że przy wyborze finalistów byliśmy dosyć zgodni. Mieliśmy natomiast taki problem, że na swoich listach mieliśmy więcej niż pięć wytypowanych zespołów. Na swojej miałem około ośmiu, które były bardzo poważne. Kolejne odhaczanie jest bolesne, ponieważ życzyłbym sobie przyznania czterech pierwszych miejsc i cztery wyróżnienia. Jeżeli chodzi o ostateczny werdykt, to jestem bardzo zadowolony. Martwiłem się o zgodność całego oceniającego składu, ale udało się – powiedział Kamil Raciborski, pseudonim Grizzlee, jeden z przedstawicieli jury. – W tegorocznej edycji było bardzo rockowo, ale tak to było poustawiane w line-upie, że po zespole o ciężkim brzmieniu grał wyciszający. Tak naprawdę muzyka była bardzo zróżnicowana, a taka różnorodność sprawia, że nikt się nie nudzi i dla każdego znajdzie się coś miłego. Poziom wykonawców oceniam na bardzo wysoki. Miałem przyjemność być w jury już trzeci raz. Grodków i to miejsce jest bardzo wyjątkowe, przyjeżdżam na tę muzyczną ucztę z wielką przyjemnością. Serce rośnie, że jest tak wielu młodych, utalentowanych ludzi – dodaje Grizzlee.

Zespół EEMEE to takie moje muzyczne dziecko. Do realizacji zaprosiłem swoich wieloletnich przyjaciół. Muzyczna Jesień w Grodkowie jest bardzo znanym festiwalem, wiele o nim słyszałem i dorosłem do tego momentu, by tu przyjechać, wystąpić i wziąć udział w konkursie. Dla mnie wygrana jest potrójnym wyróżnieniem. Wczorajszy (sobotni – przyp.) występ jest naszym debiutem scenicznym. Przy takim zderzeniu ze sceną mam ogromne nadzieje na to, co wydarzy się w przyszłości. Jest to ogromny kopniak, żeby iść dalej – powiedział Szymon Paduszyński z zespołu EEMEE, tegoroczny tryumfator Muzycznej Jesieni w Grodkowie.

Warto było przyjechać do Grodkowa! Być w pierwszej trójce to dla nas wielkie wyróżnienie. Zagrało tutaj wiele świetnych kapel. W holu na plakatach widzieliśmy, że to już 50. edycja tej imprezy. Przychodzą na nią ludzie z okolicy, co dla nas, muzyków, jest świetne. Razem z nami bawią się, przekazują dodatkową energię i wiarę w to, że tzw. muzyka gitarowa ciągle ma się dobrze – nie krył zadowolenia Marcin Maverick Kujawa z zespołu GLASSPOP z Poznania, który zajął III miejsce.

Scena w Krakowie jest dosyć mocno rozrośnięta i jest tam wielu solistów oraz zespołów, dlatego postanowiłem spróbować tutaj swoich sił. O festiwalu dowiedziałem się od kolegi Kuby Tokarczyka z zespołu Mob, który również wczoraj wystąpił. Kuba wysłał mi link i przekonał do udziału. Odpowiedź była pozytywna, pozytywnie również oceniam sam festiwal. Jestem bardzo zaskoczony zróżnicowaniem zespołów grających w Grodkowie, nie są to tylko zespoły rockowe. Widać, że organizatorom zależało na tym, aby festiwal był zróżnicowany, co z całą pewnością jest jego siłą! – opowiedział o swoich wrażeniach Tomasz Dżaman a.k.a. „Dżaman” z Krakowa, wyróżniony solista.

Tegoroczna, jubileuszowa Muzyczna Jesień przeszła do historii. Organizatorzy już myślą o przyszłym roku i 51. edycji tego muzycznego święta. Poniżej pełna lista nagrodzonych i wyróżnionych zespołów: I miejsce – zespół EEMEE z Wrocławia. Nagroda w wysokości 2 000 zł + sesja nagraniowa w Radiu Opole; II miejsce – zespół INCLUSION z Krakowa. Nagroda finansowa – 2 tys. zł; III miejsce – zespół GLASSPOP z Poznania. Nagroda finansowa – 1 tys. zł oraz mikrofon Shure Beta 58A. Wyróżnienia: zespół SNOWBLIND z Katowic. Nagroda finansowa – 1 tys. zł; DŻAMAN z Krakowa. Mikrofon Shure Beta 58A + sesja nagraniowa w studio 190 n.p.m.; W INTENCJACH z Opola. Sesja nagraniowa w Studio 190 n.p.m.

Tak wyglądała impreza podczas 1 i 2 Dnia: