Trwają zapisy do I Biegu Zimowego w Marcinkowicach

0

W niedzielę (22. grudnia), odbędzie się pierwsza edycja zimowej odsłony zawodów biegowych na trasie crossowej między Marcinkowicami a Stanowicami w gminie Oława. Trasa I Biegu Zimowego zostanie przygotowana w dwóch kategoriach: 5 km oraz 10 km. Dodatkowo na dystansie 5 km odbędzie się również rywalizacja w kategorii nordic walking.


– Istotnym celem imprezy jest propagowanie sportowego, a więc zdrowszego stylu życia oraz zachęcenie do udziału jak najwięcej osób, które dotychczas aktywne nie były. Stąd poza głównym biegiem na 10 km, przewidziany jest dodatkowy, krótszy dystans na 5 km. Po zakończeniu zmagań sportowych odbędzie się ceremonia wręczenia pucharów i statuetek dla najlepszych oraz medali dla wszystkich zawodników. Przygotujemy również poczęstunek przy grillu, a ponadto budujemy pulę nagród rzeczowych, które będą losowane wśród uczestników w ramach loterii – informuje Maciej Ziółkowski, organizator biegowej imprezy.

Start biegu został zaplanowany na godzinę 11:00 w Marcinkowicach k. Oławy przy trasie crossowej (ścieżki leśno-łąkowe). Zapisy na stronie internetowej www.time-sport.pl potrwają do 18 grudnia. Po tym terminie będzie istniała możliwość zapisania się w biurze zawodów (Termy Jakuba w Oławie) w dniu 21 grudnia, w godz. od 13:00 do 15:00.