Brzeg: Zmiana organizacji ruchu zaskoczyła wielu kierowców. Mają też pretensje do mediów

0
Na skrzyżowaniu Piastowskiej z Chrobrego obowiązuje nakaz jazdy w lewo za znakiem

„Kto to wymyślił? Dlaczego nigdzie nie ma żadnych informacji? Teraz to dopiero będą korki w mieście!” – od rana alarmują naszą redakcję kierowcy. A chodzi o zmianę organizacji ruchu po zakończonych remontach ul. Chrobrego i Kamiennej. Oberwało się również naszej redakcji…


Dziś (13. grudnia), otwarto rondo na skrzyżowaniu ul. Kamiennej, Powstańców Śląskich, Mickiewicza oraz Ofiar Katynia. Wraz z zakończeniem prac na kilku ulicach wprowadzono znaczącą zmianę organizacji ruchu. Kierowcy dzwonią do naszej redakcji z pretensjami, że nic nie publikujemy na ten temat. I rzeczywiście mają rację, tylko sęk w tym, że Urząd Miasta nie wysłał do naszej redakcji żadnego komunikatu w tej sprawie, poza tym, że oficjalne zakończenie projektu pn. „Przebudowa ulicy Kamiennej i B. Chrobrego” będzie dopiero 18 grudnia o godz. 10:00. Być może dla brzeskiego magistratu obecność mediów na uroczystym przecięciu wstęgi jest ważniejsza od informacji nt. zmiany organizacji ruchu, ale dla kierowców niekoniecznie.

Sygnalizacja na ul. Piastowskiej dla skrętu w ul. Powstańców Śląskich została wyłączona

Od dzisiaj ul. Powstańców Śląskich jest drogą jednokierunkową, a ruch odbywa się od skrzyżowania z Piastowską w stronę nowego ronda. Warto zwrócić na to uwagę wyjeżdżając ze szpitala przy ul. Mossora (obowiązuje nakaz jazdy w prawo za znakiem).

Wyjeżdżając z ul. Mossora należy skręcić w prawo w ul. Powstańców Śląskich

 

 

 

Z ul. Chrobrego na wysokości parkingu są osobne pasy dla jazdy na wprost i skrętu w lewo

Jednokierunkową drogą stała się również ul. Chrobrego na odcinku od skrzyżowania z Kamienną do skrzyżowania z Piastowską. Na wysokości parkingu rozpoczynają się się dwa pasy: jeden wyznacza jazdę na wprost w stronę drugiej części ul. Chrobrego, a z drugiego pasa można skręcić w lewo, w ulicę Piastowską. Analogicznie uniemożliwia to wjazd na parking od strony skrzyżowania Piastowska-Chrobrego.

Na skrzyżowaniu Piastowskiej z Chrobrego obowiązuje nakaz jazdy w lewo za znakiem

Czy nowe rozwiązanie spowoduje, że ruch będzie bardziej płynny? Obecna sytuacja na skrzyżowaniu Chrobrego z Piastowską pokazuje, że kategorycznie nie. Być może z czasem się to zmieni.