Wolontariusze WOŚP z brzeskiego sztabu potrzebują wsparcia

0
fot. Roman Baran / BCK
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Każdego roku około stu wolontariuszy z Brzegu przyłącza się do Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, aby wspólnie kwestować na rzecz polskich szpitali i ich pacjentów. Wśród nich są osoby dorosłe, młodzież oraz dzieci. Nie straszne im niskie temperatury, czy deszcz – po prostu wychodzą na ulicę, żeby pomagać innym. Tym razem sami potrzebują wparcia, bo dotychczasowy sponsor wycofał się przekazania podstawowych produktów spożywczych na organizację 28. Finału WOŚP w Brzegu.


– Do tej pory takie produkty jak kawa, herbata, czy chleb tostowy otrzymywaliśmy od jednej z sieci marketów. W tym roku nasz wniosek nie został pozytywnie rozpatrzony i pilnie poszukujemy sponsora, który te podstawowe artykułu spożywcze nam przekaże. Wolontariusze chodzą z puszkami od rana do późnych godzin wieczornych, to dzielni ludzie, ale przecież muszą robić sobie przerwy na ciepłą herbatę i jakiegoś tosta. My jako sztab nie dysponujemy własnym budżetem, bo cała organizacja opiera się tylko na tym, co dostaniemy od ludzi, firm i instytucji – mówi Łukasz Mardas, szef brzeskiego sztabu WOŚP.

Reklama - ciąg dalszy wpisu poniżej
Reklama
Reklama

Każdy kto chciałby wesprzeć wolontariuszy spod znaku czerwonego serduszka może kontaktować się telefonicznie z organizatorami 28. Finału WOŚP w Brzegu. W tym celu dostępne są dwa numery telefonu: 511-616-366 oraz 518-064-802.

Dodajmy, że wszystkie koncerty i atrakcje towarzyszące Finałowi WOŚP w Brzegu odbędą się 12. stycznia w Rynku. Podczas charytatywnej imprezy zbierane będą środki na zakup najnowocześniejszych urządzeń diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej.

Warto wspomnieć, że dzięki Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy do szpitala w Brzegu trafia niemal każdego roku sprzęt medyczny. W latach 2000-2017 jego wartość wyniosła ponad 700 tys. złotych. W 2018 roku BCM otrzymał kardiomonitor, aparat EKG, pulsoksymetr, dwie pompy strzykawkowe, pompę objętościową oraz 12 łóżek młodzieżowych i 13 łóżeczek niemowlęcych, które kosztowały kolejne kilkaset tysięcy.

Reklama
Reklama
Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj