Brzeg na mapie „zawieszonych” posiłków. W łatwy sposób możesz pomóc potrzebującym

0
fot. materiały prasowe

Pomysłów na pomaganie jest wiele, a ten wywodzi z włoskiej tradycji płacenia za drugą kawę. Od niedawana na terenie Brzegu działają dwie restauracje, w których sami możemy zjeść smaczny posiłek, a przy okazji drugi „zawiesić” dla osoby potrzebującej, której po prostu nie stać na kupno obiadu.


– Akcję „zawieszonych posiłków” w naszym kraju zainaugurował Wrocław, obecnie najwięcej punktów znajduje się w Warszewie, ale w końcu mamy też dwie restauracje w Brzegu, które przyłączyły się do pomagania. To proste, chodzi o to, aby zapłacić za posiłek i powiesić paragon na specjalnie przygotowanej tablicy. Osoba bezdomna lub po prostu ktoś, kogo nie stać na kupno takiego obiadu, może przyjść do restauracji i odebrać „zawieszony obiad”. Część osób już korzysta z takiej formy pomocy – mówi Tomasz Kubiak.

Wolontariusz z Brzegu od ponad roku poszukiwał lokali gastronomicznych, które chciałyby przyłączyć się do akcji. W końcu udało się. Posiłki można „zawiesić” w Barze Sałatkowym „Uliczka” przy ul. Dzierżonia 1-3 oraz Metro Bar Slow Food przy ul Piastowskiej 21.

– Idea samej akcji nabiera ogromnego znaczenia w okresie zimowym. Kiedy temperatura za naszymi oknami jest niska, to pomyślmy chociaż przez chwilę o osobach bezdomnych. Dla większości z nas ciepła zupa jest czymś normalnym, a dla osób ubogich, bezdomnych, to rzecz niemal nieosiągalna. Kupując komuś posiłek pomagamy świadomie. Dziękuję właścicielom dwóch barów, że włączyli się do tej akcji – podsumowuje Tomasz Kubiak.

Warto dodać, że pełną listę barów i restauracji, które przyłączyły się do akcji #ZawieśPosiłek można znaleźć w darmowej aplikacji PanParagon lub na stronie internetowej https://www.panparagon.pl/powiesparagon.