28. Finał WOŚP: w Brzegu zebrano rekordową kwotę! Kolnica również pobiła swój rekord

0

Brzeski sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy może mówi o sporym sukcesie. Suma jaką udało się zebrać wolontariuszom podczas 28. Finału jest naprawdę rekordowa, bo aż o połowę większa niż w roku ubiegłym. – To zasługa naszych wspaniałych wolontariuszy oraz hojnych serc wszystkich darczyńców. Bez tych cudownych mieszkańców Brzegu i okolic nie udałoby się tego dokonać – podkreśla Łukasz Mardas, szef brzeskiego sztabu.


Ponad 90.000 złotych! Tyle w niedzielę zebrano w Brzegu. W ubiegłym roku również udało się pobić rekord, ale uzbierano wówczas nieco ponad 60.000 zł. Tegoroczny wynik jest miłym zaskoczeniem dla samych wolontariuszy.

– To niesamowite, jeszcze liczymy pieniądze, ale już wiemy, że będzie to kwota ponad 90 tys. złotych. Z samych licytacji w tym roku udało się zebrać ok. 14 tys. złotych. Brzeżanie są cudownymi ludźmi, oni doskonale wiedzą, że te pieniądze ratują ludzkie zdrowie i życie, przecież nawet w naszym brzeskim szpitalu jest bardzo dużo sprzętu medycznego zakupionego właśnie przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy – mówi Łukasz Mardas.

– Oprócz tych wszystkich przygotowań organizacyjnych, wczoraj cały dzień wszyscy ciężko pracowali, ale jak widzieliśmy rosnącą kwotę, to zmęczenie znikało. Dziękuję naszym dzielnym wolontariuszom, wszystkim darczyńcom, naszym sponsorom, strażakom ze Skarbimierza i Czeskiej Wsi, gorące podziękowania także dla dyrektora BCK Jacka Ochmańskiego oraz wszystkich pracowników i artystów, którzy zapewnili nam pomoc techniczną i organizacyjną, ale przede wszystkim świetny program imprez. Dziękujemy wszystkim osobom, firmom i instytucjom, które wpierały 28. Finał WOŚP w Brzegu – dodaje wolontariuszka Anna Głogowska.

Wielkie słowa uznania należy również kierować do uczniów z Kolnicy. Najmniejszy sztab w powiecie brzeskim zebrał w tym roku aż 13.740,01 zł i tym samym pobił ubiegłoroczny rekord o ponad 2,5 tys. złotych. Dodajmy, że Grodków i Lewin Brzeski wciąż liczą pieniądze zebrane podczas wczorajszej kwesty. Ze wstępnych informacji wynika, że będzie ich więcej niż rok temu.