Kąty Wrocławskie pokonane w Brzegu. Awans Orlika w tabeli

0
fot. Arciwalne

Orlik odniósł dziewiąte zwycięstwo w obecnych rozgrywkach drugiej ligi. Brzeżanie przed własną publicznością pokonali wyżej notowany zespół z Kątów Wrocławskich. Dzięki wygranej zespół pod wodzą Piecha zgromadził na swoim koncie 25. punktów oraz zaliczył w tabeli awans na piąte miejsce.


Gospodarze szybko wypracowali sobie przewagę, po dziesięciu minutach prowadzili już 6:3. Niestety szybko wypracowana przewaga trzech bramek w kolejnych dziesięciu minutach zmalała do zera. W 21. minucie na tablicy wyników był remis 12:12, przyznany dwie minuty później rzut karnych dla kości z Dolnośląskiego mógł pozwolić im na prowadzenie, ale został obroniony. Obroniony karny dał gospodarzom sygnał do wyjścia na ponowne prowadzenie, tak też się stało. Brzeżanie w ostatnich minutach dołożyli wszelkich starań by ich prowadzenie było wysokie. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 17:14.

Po zmianie stron gra gospodarzy została ustabilizowana, a przewaga wzrosła do pięciu bramek. Przewaga utrzymywała się przez większość drugiej części spotkania, po kwadransie Orlik prowadził już 25:20, a przyjezdni przez cały czas starali się dogonić gospodarzy, ale bezskutecznie. Ligowe spotkanie drugoligowców zakończyło się ostatecznie wynikiem 31:26, chwilę przed zakończonym spotkaniem zawodnik z Kątów Wrocławskich przestrzelił rzut karny. Goście w tym spotkaniu nie potrafili wyegzekwować żadnego z rzutów karnych.

Za tydzień zespół Orlika będzie pauzował w rozrywach. Ekipa Piecha powróci na parkiet dopiero za dwa tygodnie by pod koniec miesiąca zmierzyć się na wyjeździe z SPR Oleśnica.

Orlik Brzeg – GOKiS Kąty Wrocławskie 31:26 (17:14)

Orlik: Sobczyk, Jarosz – Młotkowski 3, Białożyt 3, Kurus 3, Stypiński 1, Marcyniuk 2, Sendra 1, Ogorzelec 9, Wojcieszek, Miś, Stopka, Kołodziejczy 3, Piech 6. Kary 12. min. Karne 2/1, Cz. K. Mateusz Miś. Trener: Michał Piech.

GOKiS: Pasiuta, Philippe – Krekora, Pasieczny 5, Żubrowski 3, Łuczak 1, Kazimierczak, Kuźbiski 1, Kurzawa, Wysocki 3 Serafin, Wróblewski 2, Ostrówka 4, Ryba 1, Platt 6/ Kary 12. min. Karne 0/4. Trenerzy Jerzy Dyrkacz, Alicja Łukasik.