W Brzegu i Skarbimierzu odbędą się „warsztaty frankowe”

0
fot. materiały prasowe

Kredyty frankowe często spędzają sen z powiek osobom, które muszą je spłacać. W mediach przetoczyła się dyskusja na temat banków i kredytobiorców, którzy mają z nimi różnego rodzaju problemy. Wielu frankowiczów nie zna swoich praw i możliwości, a po korzystnym orzeczeniu TSUE z 3 października 2019 r. wciąż wiele osób nie wie gdzie szukać porady prawnej w swojej sprawie. Z darmowymi analizami prawnymi wyszła wrocławska kancelaria, która cyklicznie spotyka się z mieszkańcami regionu.


Przypomnijmy, że pierwsze warsztaty frankowe odbyły się na początku lutego w Lewinie Brzeskim. Kolejne spotkania z mecenasem Pawłem Artymionkiem odbędą się w Brzegu i Skarbimierzu.

– Zdecydowałem się prowadzić nieodpłatnie warsztaty frankowe, ponieważ jako radca prawny specjalizujący się w tym temacie doskonale zdaję sobie sprawę z trudności i niejasności prawnych. Moja kancelaria Optima Legal Consulting wykonuje dla każdego zainteresowanego kredytobiorcy, który zaciągnął kredyt denominowany lub indeksowany do franka szwajcarskiego, darmową analizę umowy kredytowej. Można wtedy przeanalizować sytuację prawną i ocenić swoje szanse wygranej przed sądem. Korzystając z okazji chcę podziękować radnej Brzegu Annie Głogowskiej oraz radnemu Skarbimierza Dawidowi Niezgodzie za pomoc w organizacji naszych warsztatów – mówi mecenas Paweł Artymionek.

Cykl wykładów ma na celu zaprezentować obecną linię orzeczniczą w sprawach frankowiczów, wyjaśnić czy warto iść do sądu walczyć o swoje prawa i jak odpowiedzialnie przeanalizować swoją sytuację prawną.

Dodajmy, że „warsztaty frankowe” wrocławskiej kancelarii prowadzone są na terenie całej Opolszczyzny. Spotkanie w Brzegu odbędzie się 17 marca o godz. 18:00 w sali konferencyjnej MOSiR-u (na stadionie przy ul. Sportowej), z kolei w Skarbimierzu odbędzie się 10 marca o godz. 18:00 w sali nr 27 Gminnego Zespołu Szkół w Skarbimierzu-Osiedle. Więcej szczegółów w tej sprawie można uzyskać pod nr tel. 570-911-822.