Wojewoda Opolski przedstawił raport o koronawirusie. Rośnie liczba osób hospitalizowanych i przebywających w kwarantannie domowej

0

Dziś (12.03) rano, podczas briefingu prasowego w Urzędzie Wojewódzkim w Opolu, Wojewoda Opolski Adrian Czubak przedstawił raport o koronawirusie na Opolszczyźnie. Obecnie potwierdzony jest jeden przypadek zachorowania na COVID-19, hospitalizowanych z podejrzeniem koronawirusa pozostaje 10 innych pacjentów, 30 osób przebywa w kwarantannie domowej, a 310 znajduje się pod nadzorem epidemiologicznym służb sanitarnych.


Wojewoda Opolski zaapelował do mieszkańców regionu, aby poważnie traktować obecną sytuację i wprowadzane przez rząd ograniczenia.

– Proszę wszystkich mieszkańców naszego województwa o wyrozumiałość i poważne podejście do sprawy. Decyzją rządu zostały wprowadzone ograniczenia w organizowaniu imprez masowych, od dzisiaj nie funkcjonują szkoły, przedszkola i wiele innych instytucji.

Te wszystkie działania są czynione po to, aby walczyć z ewentualnym rozprzestrzenianiem się tego wirusa. Dlatego bardzo proszę o wspólną solidarność i odpowiedzialność w tej wyjątkowej sytuacji – mówił podczas spotkania z dziennikarzami Adrian Czubak.

Kolejna konferencja prasowa z udziałem wojewody została zaplanowana jeszcze dzisiaj o godz. 13:00. Dodajmy, że w Polsce liczba zachorowań na koronawirusa rośnie coraz szybciej.

W ciągu jednej nocy liczba zakażeń zwiększyła się o kilkanaście przypadków i na chwilę obecną potwierdzono COVID-19 u 47 pacjentów.