Pomoc sąsiedzka – każdy może wspierać potrzebujących

1

Pomoc sąsiedzka i wzajemne wsparcie jest niezmiernie ważne. Nie pozostawiajmy wszystkiego ośrodkom pomocy społecznej i służbom. Możemy ich wesprzeć. Wystarczy odrobina zainteresowania sąsiadami, którzy mogą wymagać pomocy ze względu na wiek lub sytuację materialną i choroby.

Ośrodki Pomocy Społecznej w naszym powiecie mają bardzo utrudnione zadanie w otaczaniu opieką wszystkich potrzebujących. W związku z epidemią ośrodki są pozamykane dla petentów. Wszelkie wizyty i sprawy trzeba ustalać telefonicznie. Niektóre z ośrodków zmuszone były na drastyczne posunięcia, w postaci wstrzymania dostaw posiłków dla potrzebujących.

Wszelkie niezbędne numery telefonów i inne dane kontaktowe można znaleźć TUTAJ

W akcje pomagania potrzebującym angażują się także zwykli ludzie, restauratorzy i harcerze.
Pisaliśmy o akcji właścicieli lokali gastronomicznych z Brzegu, którzy postanowili wesprzeć nasze służby darmowymi posiłkami. O akcji możecie przeczytać TUTAJ

Brzeskie Centrum Seniora

Widzisz starszą, samotną osobę zapytaj czy nie potrzebuje pomocy w codziennych czynnościach typu zakupy czy wykup lekarstw. Nie bądź obojętny! Zapukaj do sąsiada seniora i zaoferuj mu swoją pomoc. ZADBAJ O SWOJE BEZPIECZEŃSTWO – ZACHOWAJ BEZPIECZNY KONTAKT

Jak informuje Brzeskie Centrum Seniora:
Wiemy, że dla osób starszych i chorych to wyjątkowo trudny okres, dlatego jeżeli potrzebujesz pomocy w zrobieniu zakupów spożywczych lub wykupieniu leków, to zadzwoń do Brzeskiego Centrum Seniora – numer telefonu 77 404 58 21 w godzinach 9.00-14.00, a my zadbamy o wsparcie w tym trudnym okresie. Po weryfikacji zgłoszenia pojawi się u Ciebie pracownik Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Brzegu lub wolontariusz ZHP z Hufca w Brzegu.
BEZPŁATNE WSPARCIE SKIEROWANE JEST DO OSÓB SAMOTNYCH W WIEKU 60+ MIESZKAJĄCYCH NA TERENIE MIASTA BRZEG

Pomoc sąsiedzka i wzajemne wsparcie jest niezmiernie ważne

Wolontariusze

Pomagają też Anna Głodowska i Łukasz Mardas.


Jeśli wiecie o innych wolantariuszach, informujcie nas, będziemy informować o ich działalności.