Raport dzienny o koronawirusie. Bez zmian – 10 zakażonych na Opolszczyźnie. Jest 2 ozdrowieńców. W całym kraju 40 nowych przypadków zakażenia.

0

W swoim codziennym raporcie dotyczącym sytuacji epidemicznej służby wojewody opolskiego donoszą, że aktualnie w województwie opolskim hospitalizowanych z podejrzeniem zakażenia nowym koronawirusem jest 26 osób. Nie zmieniła się od wczoraj liczba zakażonych. Na Opolszczyźnie jest 10 takich osób. Mamy jednak jedną optymistyczną wiadomość – jest 2 ozdrowieńców w naszym województwie.


Aktualnie w woj. opolskim hospitalizowanych z podejrzeniem zakażenia nowym koronawirusem jest 26 osób (o 2 więcej osób od wczoraj), 344 jest poddanych kwarantannie (o 10 mniej niż wczoraj) a 955 (mniej o 59 osób) jest objętych nadzorem epidemiologicznym. 

W Polsce mamy 40 nowych, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych przypadków zakażenia koronawirusem. Łącznie liczba przypadków Polsce wzrosła do 492, z czego 5 osób zmarło – podało dzisiaj po południu Ministerstwo Zdrowia.

Resort zdrowia poinformował, że nowe przypadki zakażenia koronawirusem dotyczą 19 osób z woj. łódzkiego, 7 osób z woj. śląskiego, po 5 osób z woj. podkarpackiego oraz dolnośląskiego, 3 osób z woj. pomorskiego i 1 osoby z woj. małopolskiego.

W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem wynosi obecnie 492. Pięć z tych osób zmarło.