Janusz Piotrowicz mobilizuje brzeskich przedsiębiorców, aby powalczyć o ulgi podatkowe

1

Epidemia koronowirusa spowodowała szereg ograniczeń w naszym życiu. Jest to także bardzo trudny czas dla brzeskich przedsiębiorców. Janusz Piotrowicz mobilizuje ich, żeby wspólnie postarać się o ulgi podatkowe, które pomogłyby przetrwać trudne czasy.

Brzescy przedsiębiorcy skierowali swoją prośbę do Rady Miasta oraz do Burmistrza Miasta Brzeg. Zwracają się z prośbą o inicjatywę uchwałodawczą dotyczącą obniżenia stawek
podatku od nieruchomości, w których prowadzona jest działalność gospodarcza oraz o zmniejszenie czynszu w lokalach, które są dzierżawione od Miasta Brzeg i Jednostek Organizacyjnych Miasta Brzeg, a w których prowadzona jest działalność gospodarcza. Zwracają się również o przychylność w decyzjach dotyczących umorzenia zaległych podatków od nieruchomości związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej.

– Mam długą przeszłość jako brzeski przedsiębiorca, ale ostatnie dni to bardzo trudne chwile dla nas wszystkich. Postanowiłem wykorzystać swoje doświadczenie, umiejętności i fakt, że zasiadam w Radzie Biznesu przy Staroście, żeby skrzyknąć przedsiębiorców z naszego miasta i zaproponowałem wspólną akcję. Może uda się uzyskać jakieś ulgi od naszych władz. Inspiracją dla mnie były działania władz Oleśnicy, gdzie postanowiono pobierać podatek w wysokości symbolicznej złotówki – mów nam Janusz Piotrowicz.

Poniżej zamieszczamy pisma skierowane przez Piotrowicza do Rady Miasta i Burmistrza.